šeštadienis, gruodžio 5 d.
JAV ir Šiaurės Korėja – ant karo slenksčio
tiesa.com

Dar neregėto mąsto įtampa kilo tarp JAV ir Šiaurės Korėjos – pirmieji svaidosi grasinimais atidengti ugnį, kiti svarsto galimybę smogti amerikiečių karinei bazei Ramiajame vandenyne.

Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo Šiaurės Korėją, kad gali smogti jai „ugnimi ir įniršiu“ dėl balistinių raketų programos – šalies žiniasklaida pranešė, kad izoliuota komunistinė valstybė pasigamino mažų gabaritų branduolinių kovinių galvučių.

Netrukus į jo žodžius atsakė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, pareiškęs, kad jo vadovaujama šalis bet kuriuo momentu gali smogti JAV strateginiams kariniams objektams Ramiojo vandenyno saloje Guame – tam esą jau paruoštas planas.

Dieną prieš tai karingoji šalis grasino liepnomis paversti kaimyninės Pietų Korėjos sostinę Seulą.

„Geriau tegul Šiaurės Korėja nebegrasina Jungtinėms Valstijoms, – D. Trumpas sakė savo golfo klube Naujajame Džersyje. – Kitu atveju jiems bus atsakyta su tokia ugnimi ir įniršiu, kokio pasaulis dar nematė.“

Viso pasaulio sankcijų kaustoma Š. Korėja nuolat praneša apie tobulinamą branduolinį ginklą ir atvirai demonstruoja neapykantą JAV. Nors kartais korijiečių žodžiai labiau primena fantastikos žanro pasakojimus, ekspertai įspėja, kad šioje šalyje branduoliniam apsiginklavimui skiriama itin daug dėmesio, o raketos su atominiais ginklais ištobulintos taip, kad gali pasiekti Japoniją ar net vakarinius JAV krantus.

2017 08 09 14:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt