ketvirtadienis, gegužės 6 d.
JAV įspėjo Rusiją apie pasekmes, jei A. Navalnas mirs. ES klausimą aptars pirmadienį
Alfa.lt

JAV prezidento Joe Bideno nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas sekmadienį įspėjo, kad Rusija sulauks „pasekmių“, jei mirs pataisos kolonijoje bado streiką paskelbęs Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.

„Kalbant apie konkrečias priemones, kurių imsimės, svarstome įvairias priemones. Šiuo metu neketinu apie tai viešai kalbėti, tačiau mes pranešėme, kad jei p. Navalnas mirs, bus pasekmių“, – televizijai CNN sakė jis.

Didėjant susirūpinimui dėl Rusijos pataisos kolonijoje bado streiką paskelbusio Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sveikatos, Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai per pirmadienio susitikimą aptars jo padėtį.

„Rytojaus užsienio reikalų taryboje Briuselyje ES užsienio reikalų ministrai taip pat aptars Navalno padėtį“, – laikraščiui „Bild“ sekmadienį sakė Vokietijos diplomatijos vadovas Heiko Maasas.

Kiek anksčiau Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas pareiškė, kad Bendrija atidžiai stebi A. Navalno padėtį, ir įspėjo apie galimas naujas sankcijas Rusijai. „Mes jau ėmėmės veiksmų, – sakė jis, turėdamas omenyje ES sankcijas. – Sankcijų paketas jau yra reikšmingas, tačiau gali būti ir kitų.“

H. Maasas taip pat paragino Rusijos valdžią skubiai suteikti A. Navalnui tinkamą medicininę priežiūrą.

„Reikalaujame, kad Aleksejus Navalnas gautų tinkamą gydymą ir galimybę kreiptis į gydytojus, kuriais jis pasitiki, – laikraščiui sakė ministras. – Teisė į medicininę priežiūrą jam privalo būti suteikta nedelsiant.“

Vasario mėnesį įkalintas aršiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas kovo 31 dieną paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

A. Navalnui dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė skirta dėl senos bylos, kurioje politikas apkaltintas pinigų grobstymu, o bausmę jis atlieka pataisos kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos. A. Navalno gydytojai šeštadienį įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

2021 04 18 19:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt