antradienis, liepos 5 d.
JAV istorikas: V. Putinas nepaliks kitos išeities NATO
Alfa.lt
NATO
NATO priešakinio bataliono pratybos Lietuvoje.

NATO bus priversta pradėti karą prieš Rusiją – diktatorius Vladimiras Putinas savo agresyviais veiksmais nepalieka Aljansui kitos išeities. Tokią nuomonę išsakė rusų kilmės amerikiečių istorikas Jurijus Felštinskis interviu Ukrainos žiniasklaidai, rašo Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.

„Matau gana greitą įvykių raidą, kuri neabejotinai prives prie NATO įsitraukimo į šį karą kaip NATO, o ne tik kaip atskiros valstybės, kurios padeda Ukrainai ginklais, pinigais“, – sakė istorikas, kurio bendrai su Vladimiru Popovu parašyta nauja knyga „Nuo raudonojo teroro iki mafijinės valstybės“ neseniai pasirodė lietuvių kalba.

J. Felštinskis teigė, kad būsimą NATO sprendimą dėl prisijungimo prie karo lems V. Putino veiksmai.

„Ne todėl, kad NATO svajoja įsitraukti į šį karą, ne. NATO svajoja, kad šis karas bet kokiu atveju neperžengtų Ukrainos ribų“, – aiškino istorikas.

Jis taip pat prognozuoja, kad V. Putinas gali pradėti karą prieš Moldovą dar nebaigęs agresijos Ukrainoje.

Po to V. Putinas pateiks ultimatumą Rytų Europos šalims, įstojusioms į NATO po 1991 m.

„Manau, kad V. Putinas pradės kovoti su Moldova dar prieš tai, kai baigs, jo požiūriu, „karinę operaciją“ Ukrainoje, nes ten jis niekada nelaimės. Jis negali perimti Ukrainos, jis neturi tam galios“, – kalbėjo J. Felštinskis.

Kitas Kremliaus žingsnis, pasak eksperto, ultimatumas Baltijos ir Rytų Europos šalims dėl NATO: „Atrodo, kad jis tai darys atkakliai ir brutaliai, bet jis neturi jėgų nugalėti Ukrainą, tačiau turi pakankamai jėgų pradėti karą Moldovoje, jau dabar, tiesą sakant, jo kariuomenė yra Padniestrėje ir ten gyvena Rusijos gyventojai, pasai išduodami ilgą laiką, kad išprovokuotų karinį konfliktą. Po to V. Putinas pateiks ultimatumą Rytų Europos šalims, įstojusioms į NATO po 1991 m.“

2022 05 30 17:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt