šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
JAV kaltina Rusiją kosmose išbandžius kovos su palydovais ginklą
Alfa.lt

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Rusiją išbandžius orbitoje kovos su palydovais ginklą ir perspėjo, kad tokių priemonių keliama grėsmė Vašingtono sistemoms yra „reali, rimta ir didėjanti“.

JAV Kosmoso štabas (SPACECOM) savo pranešime pažymėjo „turįs įrodymų“, kad Maskva liepos 15-ąją „įvykdė kosmose esančio priešpalydovinio ginklo nedestruktyvų bandymą“.

„Praėjusią savaitę įvykdytas bandymas yra dar vienas pavyzdys, kad grėsmė JAV ir sąjungininkų kosminėms sistemoms yra tikra, rimta ir didėjanti“, – sakoma pranešime.

„Aišku, tai nepriimtina“, – per „Twitter“ parašė JAV branduolinio nusiginklavimo derybininkas Marshallas Billingslea. Jis pridūrė, kad šis „svarbus klausimas“ ateinančią savaitę bus aptartas vienoje per derybas dėl naujos Strateginės ginkluotės mažinimo (START) sutarties.

Ši sutartis riboja JAV ir Rusijai leidžiamų turėti branduolinių kovinių galvučių skaičių.

Rusija penktadienį atmetė JAV ir Jungtinės Karalystės pranešimus apie neva kosmose išbandytą priešpalydovinį ginklą.

„Raginame mūsų kolegas amerikiečius ir britus pademonstruoti profesionalumą ir vietoje kažkokių propagandinių informacinių atakų sėsti prie derybų stalo ir įsitraukti į dalykišką, turiningą darbą“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Maskva apkaltino Vakarų galybes, kad jos nutyli apie savo pačių karines kosmines programas, įskaitant planus potencialiai naudoti „palydovus inspektorius“ ir „palydovus remontininkus“ kaip kovos su palydovais priemones.

URM pranešime sakoma, kad liepos 15-ąją Rusijos gynybos ministerijos atliktas bandymas „nesukėlė grėsmių kitiems kosminiams objektams ir, svarbiausia, nepažeidė jokių tarptautinės teisės normų ir principų“. Užsienio reikalų ministerija citavo Rusijos kariškių informaciją, kad jų paleistas „palydovas inspektorius“ iš arti patikrino vieną Rusijos kosminį aparatą, naudodamas mažąjį kosminį aparatą su specializuota įranga.

„Dėl to buvo gauta vertingos informacijos apie inspektuojamo objekto techninę būklę, perduotos valdymo tarnyboms Žemėje“, – sakoma pranešime.

Ketvirtadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas kalbėdamasis telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu išreiškė viltį išvengti „brangių“ ginklavimosi varžybų su Rusija ir Kinija.

Amerikiečių duomenimis, per praėjusią savaitę Rusijos atliktą bandymą buvo panaudota ta pati sistema, dėl kurios SPACECOM anksčiau šiais metais išsakė susirūpinimą, kai tas aparatas priartėjo prie vieno JAV vyriausybės palydovo, sakė Kosmoso štabo viršininkas generolas Jay Raymondas.

„Tai – tolesnis įrodymas, kad Rusija tęsia pastangas plėtoti ir bandyti kosmose laikomas sistemas, taip pat, laikantis Kremliaus paskelbtos karinės doktrinos, pasitelkti ginklus, keliančius pavojų JAV ir sąjungininkų objektams kosmose“, – sakoma J. Raymondo pranešime.

SPACECOM pridūrė, kad naujausi Rusijos palydovų manevrai yra dar vienas pavyzdys, kad šių aparatų paskirtis „neatitinka jų skelbiamos misijos“.

Šis pranešimas buvo paskelbtas tuo pačiu metu, kai Kinija ketvirtadienį paleido savo pirmąjį marsaeigį, žymintį naują etapą Pekinui varžantis su Vašingtonu kosmoso įsisavinimo srityje.

2020 07 25 09:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt