ketvirtadienis, liepos 9 d.
JAV leido sau skolintis dviem trilijonais daugiau
tiesa.com

JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė įstatymą, gerokai padidinantį valstybės skolinimosi lubas. Tai valstijoms padės išvengti nemokumo krizės. Įstatymas buvo priimtas po ilgų diskusijų ir net ne pirmu balsavimu – praėjusią savaitę Senatas jį buvo atmetęs. Vis dėlto, respublikonams, demokratams ir Baltiesiems rūmams po ilgų diskusijų pavyko rasti kompromisą, pranešė BBC.

Politikai sutarė, kad skolinimosi lubos paaukštintos 2,4 trilijono JAV dolerių iki 16,7 trilijono. Be to, per 10 metų amerikiečiams reikės sutaupyti 2,1 trilijoną dolerių.

Nors finansų rinkos nekantriai laukė šio sprendimo, tačiau panacėja jis netapo. Akcijų indeksai krito žemyn ir JAV, ir Azijoje. Reitingų agentūros, kurių sprendimai turi įtakos skolinimosi kainai, susilpnino valstijų pozicijas. Spekuliuojama, kad JAV ateityje gali prarasti aukščiausią skolinimosi reitingą.

Jeigu šis įstatymas nebūtų priimtas, tai valstijos jau artimiausiu metu būtų susidūrusios su nemokumo problema. Ekspertai perspėja, kad skolinimosi limito padidinimas JAV finansines bėdas išspręs tik laikinai. Jeigu nebus imtasi mažinti išlaidų, po kelerių metų skolos lubas vėl reikės pakelti.

B.Obama pažadėjo, kad tai yra tik pirmas žingsnis tvarkant JAV finansų sistemą. Prezidentas aiškino, kad imsis priemonių biudžeto deficitui pažaboti. Tai reiškia, kad Amerikai prireiks griežtos taupymo politikos.

2011 08 03 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt