penktadienis, rugsėjo 18 d.
JAV norėjo paraginti Čekiją neleisti „Huawei“ diegti 5G ryšio. Šie nesutiko
Alfa.lt

JAV administracija valstybės sekretoriaus Mike‘o Pompeo vizito Prahoje metu norėjo su Čekijos premjeru Andrejumi Babišu pasirašyti specialų memorandumą dėl užkardymo kinų telekomunikacijų įmonei „Huawei“ dalyvauti šalies 5G tinklo diegime, tačiau ši Centrinės Europos valstybė su tuo nesutiko.

Portalo info.cz teigimu, JAV jau kuris laikas bando paraginti Čekiją atriboti „Huawei“ nuo modernių telekomunikacijos tinklų diegimo. Pirma atrodė, kad Vašingtonui šis planas laisvai pavyks – abi šalys jau yra pasirašiusios bendrą 5G tinklų saugumo susitarimą, tačiau šį kartą Prahos požiūris gerokai pasikeitė.

Čekijos pusė teigia, kad ji neketina priimti vienašališkų sprendimų ir laikysis bendros ES politikos. Bendrijos šalys jau yra sutarusios dėl bendro taisyklių ir procedūrų rinkinio, nors jame kol kas nėra nurodytos jokios konkrečios įmonės, kurios keltų didesnę grėsmę nei kitos. Tačiau tai nesustabdo JAV bandyti įtikinti kitas Europos valstybes išsižadėti „Huawei“.

„Bendros tendencijos palengva linksta „Huawei“ nenaudai, viso pasaulio žmonėms pradedant suprasti Kinijos komunistų partijos šnipinėjimo ir stebėjimo mąstą. „Huawei“ susitarimai su telekomunikacijų operatoriais visame pasaulyje pamažu nyksta, valstybėms 5G tinklų diegime naudojant tik patikimus partnerius. Tarp šių valstybių yra Čekija, Lenkija, Švedija, Estija, Rumunija, Danija ir Latvija. Kaip tik šiuo metu Graikija savo 5G tinklams sutiko naudoti „Ericsson“ gaminamą techniką, o ne „Huawei““, – teigė JAV valstybės sekretorius. 

2020 08 13 13:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt