antradienis, rugpjūčio 4 d.
JAV pajėgos pasitraukė iš pagrindinės bazės šiaurės Sirijoje
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Jungtinių Valstijų pajėgos sekmadienį pasitraukė iš pagrindinės bazės šiaurės Sirijoje, likus dviem dienoms iki ugnies nutraukimo susitarimo, pasiekto tarpininkaujant JAV, kuriuo siekiama sustabdyti Turkijos išpuolį prieš kurdų pajėgas regione, pabaigos.

Naujienų agentūros AFP korespondentas matė per Tal Tamro miestą judančią daugiau kaip 70-ies amerikiečių šarvuočių su karine technika vilkstinę, lydimą sraigtasparnių.

Kai kurie į rytus magistralės link judėję šarvuočiai buvo su Jungtinių Valstijų vėliava.

Padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad konvojus evakavo Sarino karinę bazę.

Regis, vilkstinė judėjo į Hasekės miestą, esantį kiek toliau į rytus, pranešė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi stebėjimo organizacija, gaunanti informacijos iš šaltinių karo nuniokotoje Sirijoje.

Sarinas „yra didžiausia JAV karinė bazė šalies šiaurėje“, pažymėjo SOHR vadovas Rami Abdul Rahmanas. Jis paaiškino, kad miestas įsikūręs planuojamos pasienio „saugiosios zonos“ Sirijos pusėje pakraštyje. Turkija nori sukurti šią zoną ir atitraukti kurdų pajėgas toliau nuo sienos.

Pajėgų išvedimas sekmadienį buvo ketvirtas toks amerikiečių pajėgų pasitraukimas per savaitę, dėl kurių Sirijos šiaurinės Alepo bei Rakos provincijos liko be JAV kariuomenės, pažymėjo R. Abdul Rahmanas.

Kurdai yra pagrindiniai Vašingtono sąjungininkai JAV remiamoje kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, tačiau Ankara juos laiko teroristais, susijusiais su kurdų kovotojais jos teritorijoje.

Prieš savaitę Pentagonas pranešė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas įsakė išvesti iš šiaurės Sirijos iki 1 tūkst. karių, kai Turkijos kariuomenė įžengė giliau į Sirijos teritoriją. Spalio 9 dieną Turkija pradėjo Sirijos puolimą peržengdama sieną, D. Trumpui pareiškus, kad atitraukia JAV specialiąsias pajėgas iš kurdų kontroliuojamos šiaurės.

Po to, kai abi pusės patyrė nuostolių, o šimtai tūkstančių gyventojų buvo priversti bėgti iš namų, ketvirtadienio vakarą buvo paskelbtos paliaubos, pasiektos tarpininkaujant Jungtinėms Valstijoms.

Ankara suteikė Sirijos demokratinėms pajėgoms – kurdų valdžios de facto kariuomenei šiaurės rytų Sirijoje – laiko iki antradienio vakaro pasitraukti iš 30 km pločio Sirijos teritorijos ruožo palei sieną su Turkija. Abi pusės kaltina viena kitą pažeidus paliaubas.

2019 10 20 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt