penktadienis, liepos 1 d.
JAV pareigūnų abejingumas: negelbėjo skęstančio benamio
Alfa.lt
Stop kadras
Pareigūnas ir Seanas Bickingsas

Trys policijos pareigūnai Arizonoje buvo išleisti „atostogų“, kai ignoravo skęstantį benamį, praneša BBC.

34 metų vyras Seanas Bickingsas praėjusį mėnesį įlipo į Tempe Town ežerą ir perspėjo policiją, kad „nuskęs“.

Tačiau nė vienas iš įvykio vietoje buvusių pareigūnų nesiėmė veiksmų, kad jį išgelbėtų. Vienas jų pasakė benamiui, kad „aš nešoku paskui tave“. S. Bickingsas netrukus paniro po vandeniu ir vėliau buvo paskelbtas mirusiu. Miesto valdžia jo mirtį pavadino „tragedija“.

Incidentas įvyko gegužės 28 d., kai pareigūnai sureagavo į iškvietimą dėl įtariamo vyro ir jo partnerio muštynių miesto centre. Pasak miesto pareiškimo, pora „visiškai bendradarbiavo ir neigė, kad įvyko bet koks fizinis ginčas“.

Tačiau policijos filmuota medžiaga parodė, kad, kol pareigūnai tikrino poros vardus, ar nėra galiojančių arešto orderių, S. Bickingsas perlipo metalinę tvorą ir įnėrė į vandenį.

Jis pareigūnams pasakė, kad eina „maudytis“. S. Bickingsas buvo perspėtas, kad plaukioti telkinyje draudžiama. Šiais žodžiais vaizdo įrašas ir baigiasi, kurio pabaigoje pateikiamas pranešimas, kad likusi dalis nėra pateikiama „dėl jautraus likusios įrašo dalies pobūdžio“.

Vietoj to miestas pateikė likusios dalies stenogramą, kurioje S. Bickingsas ne kartą sakė, kad skęsta ir jį reikia išgelbėti.

Ji taip pat parodė, kad pareigūnai bandė nuraminti S. Bickingso kompanionę, kuri vienu metu sušuko: „Jis skęsta tiesiai priešais tave ir tu net nepadėsi.“

Trys incidente dalyvavę pareigūnai neįvardijami. Jie yra išleisti „nedrausminių mokamų administracinių atostogų“, nes jų veiksmus nagrinėja atitinkamos institucijos.

2022 06 08 12:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt