penktadienis, rugpjūčio 6 d.
JAV paskelbė sankcijas 34 subjektams dėl ryšių su Kinija, Rusija ir Iranu
tiesa.com
Pixabay
Rusijos vėliava

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė sankcijas 34 įmonėms ir kitiems subjektams, susijusiems su Kinijos kariuomene ir politika musulmonų uigūrų tautinės mažumos atžvilgiu, taip pat už eksporto į Rusiją ir Iraną palengvinimą.

Sankcijos įvedamos „už jų dalyvavimą ar galimą įsitraukimą į veiklą, prieštaraujančią JAV užsienio politikai ir nacionalinio saugumo interesams“, sakoma Prekybos departamento pranešime.

Keturiolika šių subjektų yra įsikūrę Kinijoje ir prisideda prie komunistinės valdžios represinės politikos uigūrų ir kitų tautinių mažumų atžvilgiu šiaurės vakariniame Sindziango regione, kur, pasak pareiškimo, Pekinas „toliau vykdo genocidą ir nusikaltimus žmoniškumui“.

Dar penkios į sąrašą įtrauktos įmonės padėjo Kinijos kariuomenei įsigyti lazerių ir kitų modernių technologijų, Pekinui siekiant modernizuoti savo kariuomenę.

Aštuoni subjektai į sankcijų sąrašą įtraukti už JAV technologijų eksportą į Iraną, nurodė Prekybos departamentas, o penki – už ryšius su Rusijos kariuomene.

„Mes ir toliau agresyviai kontroliuosime eksportą, kad vyriausybės, bendrovės ir privatūs asmenys atsakytų už bandymą gauti prieigą prie JAV kilmės produktų, [naudojamų] ardomajai veiklai tokių šalių kaip Kinija, Iranas ir Rusija“, – nurodė JAV prekybos sekretorė Gina Raimondo (Džina Raimondo).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 10 09:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt