pirmadienis, spalio 18 d.
JAV paskelbė sankcijų Afganistanui išimtis, siekdamos palengvinti pagalbos tiekimą
BNS
Scanpix
JAV kariai Afganistane

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie dvi Afganistanui taikomų sankcijų išimtis, siekdamos palengvinti humanitarinės pagalbos tiekimą į karo nuniokotą Talibano kontroliuojamą šalį.

Išimtys leis JAV vyriausybei, pagalbos grupėms ir tarptautinėms organizacijoms „teikti humanitarinę pagalbą Afganistanui ar vykdyti kitas veiklas, leidžiančias patenkinti pagrindinius žmonių poreikius“, sakoma JAV Iždo departamento pranešime.

Jos taip pat leis „tam tikrus sandorius, susijusius su žemės ūkio prekių, vaistų ir medicinos prietaisų eksportu ar reeksportu“, sakoma pareiškime.

„Iždo departamentas ir toliau bendradarbiaus su finansų institucijomis, tarptautinėmis organizacijomis ir nevyriausybinių organizacijų bendruomene, kad palengvintų svarbių išteklių, tokių kaip žemės ūkio produktų, vaistų ir kitų būtinų prekių, srautus žmonėms, kuriems to reikia“, – kalbėjo Užsienio aktyvų kontrolės tarnybos (OFAC) direktorė Andrea Gacki.

Visgi Vašingtonas ir toliau „laikysis ir vykdys JAV sankcijas Talibanui, Haqqani kovotojų tinklui ir kitiems subjektams, kuriems taikomos sankcijos“.

Sankcijos ir nutrūkusi pagalba iš užsienio, kai Talibanas praėjusį mėnesį perėmė šalies kontrolę, lemia vis didėjančią ekonominę krizę kylant degalų ir maisto kainoms bei trūkstant grynųjų.

Į valdžią atėjus Talibanui, Tarptautinis valiutos fondas(TVF) ir Pasaulio bankas sustabdė veiklą šalyje – tai reiškia, kad Afganistanas nebegauna pagalbos, o 340 mln. JAV dolerių vertės nauji rezervai, kuriuos TVF skyrė praėjusį mėnesį, buvo įšaldyti.

Vašingtonas taip pat užblokavo prieigą prie didžiosios dalies užsienyje laikomų 9 mlrd. JAV dolerių vertės Afganistano atsargų, todėl šalyje vis labiau jaučiamas grynųjų pinigų trūkumas. Nuverstos vyriausybės centrinio banko vadovas savo ruožtu įspėjo, kad tokia padėtis gali sukelti ekonomikos krizę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 25 12:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt