penktadienis, liepos 30 d.
JAV: paskiepytiems „Johnson & Johnson“ vakcina padidėja retos nervų ligos rizika
BNS
Scanpix
„Johnson & Johnson“ vakcina

JAV Federalinė maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienį atnaujino savo perspėjimą dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo COVID-19, įtraukdama informaciją apie pastebėtą padidėjusią retos neurologinės ligos riziką.

Tai dar vienas smūgis „Johnson & Johnson“ vakcinai. Vasarį buvo leista esant ekstremalioms sąlygoms naudoti šią vakciną, bet ji nėra itin svarbi Amerikos skiepijimo kampanijai.

Remdamiesi federalinės skiepų saugumo stebėsenos sistemos analize, sunaudojus maždaug 12,5 mln. šios vakcinos dozių pareigūnai identifikavo 100 preliminarių pranešimų apie atvejus, kai paskiepytiesiems išsivystė Guillaino-Barre sindromas (GBS), sakė informuoti šaltiniai.

Iš jų 95 pranešimai susiję su rimtais atvejais, kai prireikė hospitalizacijos. Buvo vienas pranešimas apie mirtimi pasibaigusį atvejį.

Susirgus GBS organizmo imuninė sistema pažeidžia nervines ląsteles ir nulemia raumenų silpnumą ar – sunkiausiais ligos atvejais – paralyžių.

Jungtinėse Valstijose kiekvienais metais šia liga suserga 3–6 tūkst. žmonių, bet dauguma jų pasveiksta.

Pastebėta, kad GBS dažniau susergama po tam tikrų skiepų, įskaitant kai kurias sezoninio gripo vakcinas ir skiepus nuo juostinės pūslelinės.

„Johnson & Johnson“ vakcinos nuo COVID-19 gamyba buvo susidūrusi su rimtomis problemomis; viena gamykla Baltimorėje buvo uždaryta trims mėnesiams dėl užteršimo.

Balandį šios vakcinos naudojimas buvo kuriam laikui sustabdytas dėl saugumo, nustačius padidėjusią retų kraujo krešulių riziką, daugiausia jaunesnio amžiaus moterims.

Vakcina vėl pradėta naudoti nustačius, kad pavojus yra menkas, o skiepų teikiama nauda smarkiai nusveria riziką. Vis dėlto šis epizodas nulėmė ilgalaikį paklausos sumažėjimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 13 11:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt