sekmadienis, liepos 3 d.
JAV patvirtino, kad neatšauks Rusijai sankcijų mainais už Ukrainos grūdų eksportą jūrų keliu
Alfa.lt
BNS Foto
Asociatyvi nuotrauka

JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as per trečiadienio konferenciją su žurnalistais sakė, kad Jungtinės Valstijos atmeta Rusijos siūlymus panaikinti sankcijas mainais už prieigą prie Ukrainos jūrų uostų.

„Žinoma, mes neatšauksime sankcijų, reaguodami į tuščius pažadus. Mes ir anksčiau girdėjome tuščius pažadus iš Rusijos Federacijos. Manau, kad turime pagrindo būti skeptiški, kai išgirstame skirtingus pažadus ir pasiūlymus iš Rusijos“, – sakė N. Price'as.

Jis pavadino pasibaisėtina tai, kad Rusija siekia panaudoti maistą ir energiją kaip ginklus.

„Greičiausias sprendimas kylančioms žaliavų ir maisto produktų kainoms visame pasaulyje – užbaigti žiaurų rusų karą, nutraukti Rusijos vykdomą Ukrainos uostų blokadą, nutraukti grūdus gabenančių laivų puolimą“, – pabrėžė JAV Valstybės departamento atstovas.

Jis atmetė Rusijos kaltinimus, kad sankcijos jai sukėlė maisto krizę, sakydamas, kad Rusija dezinformuoja.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba paragino nepasiduoti Rusijos šantažui dėl Ukrainos derliaus „koridoriaus“ per Juodąją jūrą mainais į sankcijų panaikinimą.

Gegužės 25 d. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad yra pasirengusi suteikti humanitarinį koridorių Ukrainos derliaus eksportui per Juodąją jūrą mainais už sankcijų panaikinimą ir Juodosios jūros „išminavimą“, kai pati Maskva pirmąjį karo mėnesį ją užminavo.

2022 05 26 10:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt