antradienis, liepos 5 d.
JAV per „rasistinių motyvų“ ataką nušauti 10 žmonių, 18-metis šaulys ataką transliavo tiesiogiai
BNS
Scanpix
Šaudynes JAV tiriantys pareigūnai

Gerai ginkluotas baltasis 18-metis šeštadienį nušovė 10 žmonių vienoje parduotuvėje Niujorko valstijos mieste Bafale per ataką dėl „rasistinių motyvų“, kurios vaizdą jis tiesiogiai transliavo internetu, pranešė tarnybos.

Šaulys, dėvėjęs neperšaunamą liemenę ir šalmą, po žudynių buvo sulaikytas, per spaudos konferenciją sakė Bafalo policijos komisaras Josephas Gramaglia.

Pareigūnas nurodė, kad per išpuolį žuvo 10 žmonių, dar trys buvo sužeisti. Vienuolika aukų yra afroamerikiečiai.

Vaikinas pašovė keturis žmones, iš jų tris – mirtinai, automobilių stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro „Tops“, paskui įžengė į parduotuvę ir toliau šaudė, sakė J. Gramaglia.

Tarp žuvusiųjų parduotuvėje yra buvęs policijos pareigūnas, dirbęs ginkluotu apsaugininku.

Apsaugininkas „susirėmė su įtariamuoju, paleido virtinę šūvių“, bet užpuolikas jį nukovė, sakė J. Gramaglia.

Pareigūnas pridūrė, kad atvykus policijai užpuolikas nukreipė ginklą sau į kaklą, bet galiausiai jį pavyko įkalbėti pasiduoti.

Federalinio tyrimų biuro (FTB) Bafalo skyriui vadovaujantis specialusis agentas Stephenas Belongia per spaudos konferenciją sakė, kad šaudynės tiriamos kaip nusikaltimas iš neapykantos.

„Tiriame šį incidentą tiek kaip neapykantos nusikaltimą, tiek kaip smurtinio ekstremizmo dėl rasistinių motyvų atvejį“, – nurodė S. Belongia.

Erio apygardos šerifas Johnas Garcia sakė, kad per šį išpuolį pasireiškė „grynas blogis“.

„Tai buvo tiesiogiai rasiškai motyvuotas neapykantos nusikaltimas, įvykdytas nepriklausančio mūsų bendruomenei“, – pareiškė jis.

Paklaustas, kokiu pagrindu pareigūnai laiko šį išpuolį nusikaltimu iš neapykantos, Erio apygardos prokuroras Johnas Flynnas sakė, kad tarnybos turi „rasinio priešiškumo“ įrodymų, bet išsamesnių detalių nepateikė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 15 09:08
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt