šeštadienis, spalio 1 d.
JAV planuoja skirti Ukrainai dar 3 mlrd. dolerių vertės pagalbos
BNS
BNS Foto

Tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje Jungtinės Valstijos orientuojasi teikti saugumo pagalbą ilgesniu laikotarpiu ir planuoja paskelbti dar apytikriai 3 mlrd. dolerių (ir eurų) paramos paketą, iš kurio Kyjivo pajėgos būtų apginkluojamos ir apmokomos ne vienus metus, pranešė amerikiečių pareigūnai.

JAV pareigūnai naujienų agentūrai AP sakė, kad šį paketą planuojama paskelbti trečiadienį, kai bus minima Rusijos invazijos pradžios šešių mėnesių sukaktis ir Ukrainos nepriklausomybės diena. Iš šių lėšų turėtų būti finansuojamas dronų, kitokios ginkluotės ir įrangos pirkimas, bet visa tai Ukraina tikriausiai gautų tik po 1–2 metų, nurodė šaltiniai.

Pagalbos paketo pagal Ukrainos saugumo paramos iniciatyvą bendra suma dar gali būti pakeista, bet tikriausiai nedaug, sakė pareigūnai, kalbėję su anonimiškumo sąlyga.

Kitaip nei dauguma ankstesnių paketų, naujasis finansavimas turėtų būti skirtas sustiprinti Ukrainos gynybos pajėgumams viduriniu ir ilguoju laikotarpiu, aiškino su šiuo reikalu susipažinę pareigūnai. Ankstesnės siuntos, kurių dauguma buvo skirtos remiantis prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) turimais įgaliojimais, buvo visų pirma orientuotos į būtinybę nedelsiant papildyti Ukrainos ginkluotės ir šaudmenų atsargas iš Pentagono jau turimų atsargų, kurios gali būti greitai perduotos.

Naujasis paketas taip pat turi užtikrinti Ukrainos pareigūnus, kad Jungtinės Valstijos nusiteikusios toliau remti Kyjivą, kad ir kaip pakryptų operatyvinė situacija per dabartinį konfliktą, sakė pareigūnai.

NATO generalinis sekretorius antradienį irgi atkreipė dėmesį, kad reikia susitelkti į tolimesnę perspektyvą, ir dar kartą patvirtino Aljkanso palaikymą Ukrainai.

„Ateina žiema, ir ji bus sunki. Dabar matome alinantį sekinamąjį karą. Tai valios ir logistikos mūšis. Todėl privalome išlaikyti savo paramą Ukrainai ilguoju laikotarpiu, kad Ukraina nugalėtų kaip suvereni, nepriklausoma valstybė“, – J. Stoltenbergas vaizdo ryšiu sakė per vieną Ukrainoje organizuotą konferenciją dėl Krymo padėties.

2022 08 24 11:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt