pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
JAV prezidento dėdei gresia deportacija
tiesa.com

JAV prezidento Baracko Obamos dėdei Onyango Obamai gresia deportacija iš valstijų. Jo likimą spręs migracijos pareigūnai, pranešė laikraštis „The Telegraph“.

68 metų O. Obama yra netikras Amerikos prezidento tėvo brolis. JAV jis nelegaliai gyvena jau labai ilgai – iš Kenijos į svajonių šalį jis atvyko dar būdamas paauglys. Iki šiol jis niekada nebuvo sučiuptas, tačiau padėtis pasikeitė, kai 2011-aisiais jis buvo sulaikytas vairuojantis neblaivus. Byla ilgai buvo svarstoma, kol pats kaltinamasis prisipažino padaręs nusižengimą.

Jį ginantis advokatas viliasi, kad klientas vis dėlto nebus deportuotas ir liks gyventi savo svajonių šalyje. Pats JAV prezidentas sakė nieko nežinojęs apie savo dėdės padėtį, todėl jis atsiriboja nuo šios istorijos.

Niekam ne paslaptis, kad daugybė emigrantų nelegaliai gyvena Valstijose visą savo gyvenimą. Jie augina vaikus ir naudojasi daugybe garantijų, bet nemoka mokesčių ir kitaip dažniausiai neprisideda prie bendros šalies ekonomikos kūrimo.

Antrai kadencijai išrinktas prezidentas B. Obama pažadėjo, kad nelegalių imigrantų teisės ir pareigos – tai viena svarbiausių jo šios kadencijos užduočių. Šią savaitę buvo paskelbta, kad jau artimiausiu metu tikimasi priimti naujus įstatymus, kurie įpareigotų imigrantus mokėti mokesčius, jiems taip pat atsiras realios galimybės legalizuotis ir gauti JAV pilietybę.

2013 01 31 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt