sekmadienis, vasario 28 d.
JAV prezidento rinkimuose savo balsus atidavė jau per 50 mln. žmonių
Alfa.lt

Likus mažiau kaip dviem savaitėms iki lapkričio 3-iosios balsavimo, daugiau nei 50 mln. amerikiečių jau atidavė savo balsus JAV prezidento rinkimuose, kuriuose varžosi dabartinis valstybės vadovas Donaldas Trumpas ir demokratas Joe Bidenas, penktadienį paskelbė viena stebėjimo grupė.

Iš anksto balsavusiųjų skaičius yra rekordiškai didelis. Rinkėjai veikiausiai siekia išvengti spūsčių ir ilgų eilių balsavimo dieną, baimindamiesi užsikrėsti koronavirusu.

Floridos universiteto JAV rinkimų projekto turimais duomenimis, daugiau nei 35 mln. žmonių jau balsavo paštu, o dar per 15 mln. rinkėjų paliko savo balsalapius specialiose dėžėse.

2016 metais iš anksto balsavo 47 mln. rinkėjų, o iki šių metų išankstinio balsavimo pabaigos liko dar savaitė.

Kiekviena valstija turi savo išankstinio balsavimo taisykles. Vienoje iš daugiausiai gyventojų turinčioje Niujorko valstijoje balsuoti iš anksto bus galima tik nuo šeštadienio, tad rinkėjų, dalyvavusių išankstiniame balsavime, skaičius turėtų dar labiau išaugti.

Demokratai ragina saugumo sumetimais rinkėjus atiduoti savo balsus iš anksto, o kai kuriose vietose, kur galima įmesti savo balsalapius, nusidriekė ilgos eilės.

Tuo metu respublikonų kandidatas D. Trumpas daugelį mėnesių piktinasi išplėstomis galimybėmis balsuoti paštu. Prezidentas nepateikdamas jokių įrodymų nekart sakė, kad dėl balsavimo paštu rinkimai bus suklastoti.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad D. Trumpas atsilieka nuo savo varžovo J. Bideno.

2020 10 23 20:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt