sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
JAV prezidento vizitas Taline – aiški žinutė V. Putinui
tiesa.com

JAV prezidentas BarackasObama pradėjo oficialų vizitą Estijoje. Taline jis susitiks ir su Lietuvos bei Latvijos vadovais. Pasak politologų, šis įvykis itin reikšmingas trim Baltijos valstybėm. Tuo pačiu tai aiški žinutė ir Rusijai – Lietuva, Latvija ir Estija yra NATO narės ir JAV laikysis savo įsipareigojimų apginti jas, jeigu tokia diena išauš.

 Svarbu ir tai, kad iš Estijos B. Obama skris tiesiai į Velsą, kur vyks Aljanso viršūnių susitikimas. Jame bus sprendžiama, kokių priemonių imsis NATO, kad apsaugotų savo nares ir sutramdytų agresorę Rusiją.

Estija, Latvija ir Lietuva NATO narėmis tapo 2004-aisiais. Pastaruoju metu trys Baltijos valstybės sulaukė papildomų karinių pajėgų, kurių prireikė norint užtikrinti saugumą prasidėjus neramumams Ukrainoje.

Baltijos valstybės jau atvirai deklaravo, kad tikisi, jog NATO nuspręs steigti nuolatines karines bazes ir už tai sulaukė Rusijos grasinimų.

Rytų kaimynės atstovai pareiškė, kad jeigu tokios bazės atsiras, tai Rusija, prasidėjus kariniam konfliktui, pirmiausia ir smogtų tai valstybei, kuri ribojasi su ja bendra siena, ir kurios teritorijoje yra bazės, galinčios užtikrinti karinį pranašumą ore.

2014 09 03 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt