penktadienis, balandžio 16 d.
JAV ragina Rusiją nutraukti opozicijos „persekiojimą“
Alfa.lt

Rusijos policijai šeštadienį sulaikius apie 200 žmonių, Maskvoje susirinkusių į nepriklausomų savivaldos deputatų suvažiavimą, JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas paragino nutraukti „nepriklausomų balsų persekiojimą“.

Rusijos policija nuolat vaiko opozicijos protestus, tačiau masiniai savivaldos deputatų sulaikymai per suvažiavimą Maskvoje neturi precedento.

„Raginame nutraukti nepriklausomų balsų persekiojimą“, – parašė A. Blinkenas socialiniame tinkle „Twitter“.

Anot jo, „Rusijos vyriausybė abejotinais pagrindais sulaikė beveik 200 savivaldos lyderių ir politikų“, įskaitant politinius aktyvistus Vladimirą Kara-Murzą ir Juliją Galiaminą.

Iš daugiau kaip 50 šalies regionų susirinkę opozicijos politikai ir aktyvistai per suvažiavimą – pirmąjį tokio pobūdžio forumą – ketino aptarti rugsėjį vyksiančius parlamento ir vietos valdžios rinkimus.

Rusijos policija šeštadienį pareiškė, jog sulaikyti suvažiavimo dalyviai įtariami „sanitarijos ir epidemiologijos reikalavimų pažeidimu“, ir nurodė, kad tarp jų buvo „nepageidaujamų organizacijų“ narių.

Dalis sulaikytų aktyvistų šeštadienio vakare pranešė, kad jie buvo paleisti, tačiau jiems buvo liepta vėliau atvykti į teismą.

2021 03 14 11:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt