ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
JAV rinkimų pareigūnai: „nėra įrodymų“ apie prarastus ar pakeistus balsus
BNS

 Aukšto rango JAV federaliniai ir valstijų rinkimų pareigūnai ketvirtadienį pareiškė, jog „nėra įrodymų“ apie prarastus ar pakeistus balsus arba sugadintas balsavimo sistemas prezidento rinkimuose.

„Lapkričio 3-iosios rinkimai buvo saugiausi Amerikos istorijoje“, – pareiškime sakė už rinkimų saugumą atsakingi pareigūnai.

„Nėra įrodymų, kad kuri nors balsavimo sistema ištrynė ar prarado balsų, pakeitė balsų ar buvo kaip nors pažeista“, – sakė jie.

Dabartinis JAV vadovas Donaldas Trumpas iki šiol nėra pripažinęs savo varžovo demokrato Joe Bideno pergalės, nors tradiciškai tai įvyksta žiniasklaidai paskelbus rinkimų baigties prognozes.

Jis pažėrė virtinę naujų įrodymais nepagrįstų pareiškimų apie savo pergales rinkimuose ir balsų klastojimą, nors tarptautiniai stebėtojai, pasaulio lyderiai, vietos rinkimų pareigūnai ir JAV žiniasklaida laikosi bendros nuomonės, jog lapkričio 3-iąją balsavimas vyko laisvai ir sąžiningai.

Vis dėlto keletas įtakingiausių Respublikonų partijos veikėjų, įskaitant valstybės sekretorių Mike'ą Pompeo ir Senato lyderį Mitchą McConnellą, teberemia D. Trumpo pastangas sužlugdyti savo varžovo pergalę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 13 08:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt