trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
JAV Senatas sako „ne“ nepatikimoms šalims
tiesa.com

JAV Senatas balsavo už įstatymo projektą, draudžiantį Tarptautiniam valiutos fondui skirti paskolas šalims, kurios negali patvirtinti, kad pajėgs grąžinti skolą.

Už įstatymo projektą pasisakė 94 senatoriai, o galutinai suderintas Senate, įstatymo projektas bus pateiktas JAV prezidentui Barackui Obamai pasirašyti.

Pagal pasiūlytą dokumentą, JAV valdžia turi pateikti privalomą šalies, pateikusios prašymą dėl paramos, kreditingumo įvertinimą tuo atveju, jeigu jos valstybės skola viršija metinį BVP. Jeigu rezultatai nėra „guodžiantys“, TVF privalo atsisakyti išduoti tai šaliai paskolą.

Kaip pabrėžė įstatymo iniciatorius J. Cornynas, Jungtinės Amerikos Valstijos privalo būti ypač atsargios panašiais klausimais, kad išvengtų „Graikijos likimo“.

Graikija gegužės 12 dieną sulaukė pirmosios finansinės paramos dalies – 5,5 mlrd. eurų, išduotos pagal Europos Sąjungos ir TVF pateiktą paramos paketą.

Iš viso Atėnai iš minėtų institucijų per trejus metus turėtų gauti apie 110 mlrd. eurų. Mainais Graikijos valdžia buvo priversta apkarpyti pensijas ir atlyginimus, taip pat padidinti mokesčius.

2010 05 19 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt