sekmadienis, vasario 28 d.
JAV senatoriai prisaikdinti Trumpo apkaltos teismo prisiekusiaisiais
tiesa.com
facebook nuotrauka

JAV senatoriai ketvirtadienį buvo prisaikdinti kaip prisiekusieji istoriniame prezidento Donaldo Trumpo teisme, per kurį valstybės vadovui grės nušalinimas nuo pareigų dėl piktnaudžiavimo valdžia ir trukdymo Kongresui.

Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Johnas Robertsas, kuris vadovaus vos trečiam šalies istorijoje prezidento apkaltos teismui, priėmė 100 senatorių priesaiką.

„Ar iškilmingai prisiekiate, kad dėl visų dalykų, susijusių su Donaldo Johno Trumpo, Jungtinių Valstijų prezidento, artėjančiu apkaltos teismu, nešališkai vykdysite teisingumą pagal konstituciją ir įstatymus, ir tepadeda jums Dievas?“ – paklausė J. Robertsas.

Senatoriai salėje atsakė: „Taip.“ Po ketvirtadienio ceremonijos buvo paskelbta pertrauka, o antradienį prasidės „rimtas“ teismo procesas, sakė Senato respublikonų daugumos lyderis Mitchas McConnelis.

Remiantis apkaltos taisyklėmis, sprendimui atstatydinti prezidentą reikalingas mažiausiai dviejų trečdalių senatorių palaikymas, todėl daugelis mano, kad respublikonų kontroliuojamas Senatas išteisins prezidentą.

D. Trumpas kaltinamas tuo, jog buvo įšaldęs pagalbą Ukrainai, kad galėtų spausti Kijevą atlikti tyrimą dėl buvusio viceprezidento Joe Bideno – pagrindinio demokratų pretendento šiemet JAV prezidento rinkimuose varžytis su dabartiniu Baltųjų rūmų šeimininku – ir jo sūnaus Hunterio (Hanterio).

Vyriausybės atskaitomybės biuras anksčiau ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje padarė išvadą, kad Baltieji rūmai pažeidė federalinius įstatymus, sulaikydami Kongreso patvirtintas lėšas Ukrainai.

D. Trumpas taip pat kaltinamas trukdymu Kongresui, kuris pasireiškė tuo, kad jis, nepaisydamas įstatymų leidėjų reikalavimų, neleido duoti parodymų liudininkams ir neleido perduoti dokumentų.

2020 01 17 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt