trečiadienis, sausio 20 d.
JAV siaučia pražūtinga, viena didžiausių istorijoje pūga Jonas
tiesa.com

Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) užklupo itin daug nemalonumų sukėlusi didžiulė pūga. Kaip pranešė Bbc.com, kai kuriose valstijose įvesta nepaprastoji padėtis, sutrikęs transportas ir fiksuojamas rekordinis sniego pusnynų aukštis.

Dideli sniego kiekiai labiausiai trikdo transporto sistemą. Šeštadienį rytinėje JAV dalyje buvo atšaukta daugiau nei 4 tūkst. skrydžių, apribotas keliavimas metro ir įvažiavimas į New Yorko valstiją. Gyventojų prašoma iš namų išeiti tik esant būtinybei.

Taip pat pranešta, jog pūga jau nusinešė mažiausiai 13 žmonių gyvybes, iš kurių beveik visi dėl pavojingų vairavimo sąlygų žuvo autoavarijose. Stipri pūga užklupo net 20 valstijų ir paveikė apie 85 milijonus gyventojų. Dauguma namų neteko elektros, o nepaprastoji padėtis paskelbta New Yorke, Naujajame Džersije, Šiaurės Karolinoje, Pensilvanijoje, Virdžinijoje bei kitose valstijose.

Didžiausias sniego kiekis kol kas užfiksuotas Vakarų Virdžinijoje, kurioje pusnies aukštis siekė net 102cm. Marylando valstijoje pusnynų aukštis panašus – 86cm. Manoma, jog New Yorkas išgyvens didžiausią pūgą nuo 2006 metų. Čia atšaukti beveik visi skrydžiai, uždaryti į valstiją vedantys tuneliai bei tiltai.

Visgi apklausti gyventojai teigė išliekantys ramūs ir nematantys reikalo panikuoti. Pūga valstijas užklupo penktadienį, o transporto ir keliavimo apribojimai buvo paskelbti šeštadienį apie 15 val. vietos laiku.

 

2016 01 24 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt