ketvirtadienis, birželio 24 d.
JAV siūlo 3 mln. dolerių atlygį už informaciją apie atakas Irake
BNS
Pixabay.com
JAV doleriai

JAV Valstybės departamento programa „Atlygis dėl teisingumo“ paskelbė siūlanti iki 3 mln. dolerių (2,47 mln. eurų) premiją už informaciją apie Irake vykdomas atakas prieš amerikiečius.

Šis pranešimas buvo paskelbtas kitą dieną po trijų „sprogmenų prikrautų“ dronų atakos Bagdado oro uoste, kuriame laikoma JAV karių.

„Ištikimi Irako žmonės, bailūs teroristai puola JAV diplomatines misijas Irake, o paskui sprunka ir slapstosi tarp civilių gyventojų“, – rašoma pareiškime arabų kalba, paskelbtame „Atlygis dėl teisingumo“ tviterio paskyroje.

„Amerika siūlo iki 3 mln. dolerių atlygį už informaciją apie planuojamas ar jau įvykdytas atakas prieš Amerikos diplomatinius objektus“, – rašoma pareiškime, prie kurio pridėtas vaizdo įrašas.

Pareiškime nurodytas JAV telefono numeris ir pažymima, kad informaciją galima siųsti per susirašinėjimo programėles „Whatsapp“, „Telegram“ arba „Signal“.

Nuo 2019 metų spalio JAV objektai Irake ne kartą tapo išpuolių taikiniais. Per šias atakas, dėl kurių Vašingtonas dažnai kaltina Irano remiamas grupuotes, buvo naudojamos ir raketos.

Nuo šių metų pradžios iš buvo buvo surengti 42 išpuoliai prieš JAV ambasadą Bagdade, Irako bazes, kur dislokuota amerikiečių karių, taip pat irakiečių vilkstines, gabenusias logistinę paramą.

Ketvirtadienį paskelbtame Irako kariuomenės pranešime nurodoma, kad viena iš trijų skraidyklių buvo perimta oro erdvės gynybos priemonių trečiadienio vakarą. Tokio pobūdžio ataka pasitelkiant dronus buvo jau ketvirta per mažiau kaip du mėnesius.

Pasak ekspertų, tokių dronų naudojimas rodo, kad proiranietiškų jėgų išpuoliai prieš Amerikos interesus eskaluojasi ir kad naudojami panašūs metodai, kaip ir Jemene veikiančių husių sukilėlių, puldinėjančių šiitiškos respublikos varžovę Saudo Arabiją.

Trečiadienį surengta ataka buvo pirmas tokio pobūdžio išpuolis prieš taikinius Irako sostinėje, antrame pagal gyventojų skaičių arabų pasaulio mieste.

Irako kariškiai ketvirtadienį sakė pateiksiantys daugiau detalių apie kitus du dronus, sugebėjusius išvengti oro erdvės gynybos sistemas Bagdado oro uoste, kur esama JAV vadovaujamos koalicijos, kovojančios su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) karių.

Anksčiau trečiadienį penkios raketos buvo paleistos į Balado oro pajėgų bazę šiauriau Bagdaro oro uoste. Tame komplekse esama amerikiečių kontraktininkų, sakė vienas šaltinis saugumo tarnybose.

Raketos nepadarė jokios žalos ir nesužeidė žmonių, nurodė šaltinis.

Balado bazė atakuojama taip dažnai, kad JAV gynybos sektoriaus milžinė „Lockheed Martin“ praeitą mėnesį iš jos pasitraukė dėl bendrovės darbuotojams kylančio pavojaus.

Proiranietiškos grupės trečiadienį gyrė „dar vieną pergalę“, pasiektą valstybės remiamos sukarintų organizacijų koalicijos „Hashed al Shaabi“, kai buvo paleistas vienas iš jos vadų Qassemas Muslah.

Gegužės 26 dieną Q. Muslah buvo suimtas policijos žvalgybos biuro, įtariant, kad jis įsakė nužudyti Ihabą al Wazni – už demokratiją kovojusį aktyvistą, nušautą anksčiau šį mėnesį neatpažintų užpuolikų, važiavusių motociklais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 10 20:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt