trečiadienis, sausio 27 d.
JAV suteikė leidimą platinti „Moderna“ vakciną nuo COVID-19
Alfa.lt

Jungtinės Valstijos penktadienį suteikė leidimą bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną nuo COVID-19 vartoti esant ekstremaliajai padėčiai dėl koronaviruso pandemijos, šaliai kovojant su nauja šios ligos banga, per dieną nusinešančia daugiau kaip 2,5 tūkst. žmonių gyvybių.

JAV tapo pirmąja šalimi, patvirtinusia „Moderna“ vakciną, suleidžiamą dviem dozėmis. Šis preparatas yra jau antri Jungtinėse Valstijose patvirtinti skiepai nuo koronavirusinės infekcijos – anksčiau buvo suteiktas leidimas platinti vakciną, sukurtą bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“.

„Dabar, turint galimybę naudoti dvi vakcinas COVID-19 prevencijai, FDA (Maisto ir vaistų administracija) atliko dar vieną itin svarbų žingsnį kovoje su šia pasauline pandemija“, – sakė FDA vadovas Stephenas Hahnas.

Prezidentas Donaldas Trumpas, ne kartą prisiėmęs nuopelnus už spartų vakcinų kūrimą, per „Twitter“ parašė“: „Sveikinimai – „Moderna“ vakcina dabar jau prieinama!“

Lapkritį prezidento rinkimus laimėjęs Joe Bidenas, sausį perimsiantis Baltuosius rūmus, irgi pagyrė šią žinią kaip „dar vieną laimėjimą“ kovoje su virusu.

Visgi jis perspėjo apie „priešakyje laukiančius didžiulius iššūkius, įskaitant gamybos ir platinimo išplėtimą, taip pat milžinišką uždavinį – paskiepyti šimtus milijonų amerikiečių“.

2020 12 19 10:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt