antradienis, lapkričio 30 d.
JAV sveikina Mianmare nuteisto amerikiečių žurnalisto paleidimą
BNS
Scanpix
Danny Fensteris.

Jungtinės Valstijos pirmadienį sveikino nuo gegužės Mianmare kalinto amerikiečių žurnalisto Danny Fensterio paleidimą ir sakė, kad jis buvo „neteisingai laikomas“.

„Sveikiname amerikiečių žurnalisto Danielio Fensterio paleidimą iš kalėjimo Birmoje, kur jis buvo neteisingai laikomas kone šešis mėnesius“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno (Entonio Blinkeno) pareiškime, pavartojant ankstesnį Mianmaro pavadinimą.

„Mes patenkinti, kad Danny netrukus sugrįš pas savo šeimą... Toliau raginame paleisti kitus [asmenis], vis dar neteisingai kalinamus Birmoje“, – sakė A. Blinkenas.

Anksčiau pirmadienį pranešta, kad D. Fensteris buvo paleistas ir deportuotas iš šalies praėjus kelioms dienoms po jam skirtos 11 metų laisvės atėmimo bausmės už pasipriešinimo kariuomenei kurstymą, susirinkimų ir imigracijos įstatymų pažeidimus.

Antradienį D. Fensteris turėjo stoti prieš teismą dėl kaltinimų terorizmu ir antivyriausybine veikla. Jeigu būtų buvęs pripažintas kaltu dėl jų, žurnalistui būtų grėsęs įkalinimas iki gyvos galvos.

D. Fensteriui prieš paleidimą dėl „humanitarinių priežasčių“ buvo „suteikta malonė“ ir jis deportuotas iš Mianmaro, pirmadienį paskelbė šios šalies chunta.

Malonė suteikta po derybų su buvusiu JAV aukšto rango diplomatu Billu Richardsonu ir dviem Japonijos pasiuntiniais, sakoma chuntos informacijos komandos pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 15 19:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt