pirmadienis, liepos 13 d.
JAV – tūkstančiai naujų darbo vietų
tiesa.com

JAV ekonomika atsigauna, o tai geros naujienos ieškantiems darbo. Jau sausį darbdaviai galėjo įdarbinti beveik 160 tūkst. žmonių, o vasarį šis skaičius išaugo iki 236 tūkst. Nedarbo rodikliai pasiekė žemiausią ribą nuo 2008-ųjų gruodžio ir dabar yra 7,7 proc.

Kad tai ne vienadienė sėkmė, įrodo statistika. Remiantis bbc.com pateiktais duomenimis, darbo vietų daugėja jau tris mėnesius iš eilės. Vidutiniškai minėtu laikotarpiu buvo sukurta po 195 tūkst. naujų darbo vietų. Reali situacija daug geresnė nei prognozavo eskpertai.

Žinoma, tokie skaičiai džiugina, tačiau ekonimistai sako, kad valdžios vyrams dar reikia daug nuveikti, kad nedarbas mažėtų, o ekonomikos kilimas būtų stabilus.

Daugiausiai naujų darbuotojų ieškojo verslininkai paslaugų sektoriuje. Vasarį šioje srityje buvo 73 tūkst. laisvų darbo vietų. Statybų sektorius pasamdė 48 tūkst. specialistų. 32 tūkst. žmonių pradėjo dirbti sveikatos apsaugos srityje, o mažmeninės prekybos rinkoje veikiančios bendrovės pasamdė 24 tūkst. naujų darbuotojų.

Tiesa, situacija valstybiniame sektoriuje toliau blogėja. Vasarį valstybinėse įmonėse darbo vietų skaičius sumažėjo dar 10 tūkst. Daugiausiai darbuotojų teko atsisakyti lavinimo įstaigose. Skaičiuojama, kad šioje srityje nuo 2009 metų buvo atleistai daugiau nei 340 tūkst. žmonių visose Amerikos Valstijose.

2013 03 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt