antradienis, birželio 15 d.
JAV užregistruotas naujas užsikrėtimo koronavirusu paros skaičiaus rekordas
Alfa.lt

Jungtinėse Valstijose penktadienį trečią dieną iš eilės užregistruotas naujas užsikrėtimo koronavirusu paros skaičiaus rekordas: per 24 val. buvo patvirtinti 77 638 nauji užsikrėtimo atvejai, paskelbė Johnso Hopkinso universitetas.

Šalyje per parą taip pat užregistruoti 927 mirties nuo COVID-19 atvejai, 20 val. 30 min. (šeštadienį 3 val. 30 min. Lietuvos laiku) rodė Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenys.

JAV yra labiausiai pandemijos veikiama valstybė pasaulyje; iš viso šalyje jau patvirtinta 3,64 mln. užsikrėtimo atvejų, įskaitant 139 128 mirties atvejus.

Ekspertai mano, kad JAV pirmoji užsikrėtimų banga taip niekada ir nesibaigė. Pastarosiomis savaitėmis per parą užregistruojamų užsikrėtimo atvejų skaičius vėl augo, ypač pietinėse ir vakarinėse valstijose, kurios paskubėjo atšaukti karantino priemones.

Kalifornijoje Los Andželo apygardoje ketvirtadienį buvo pranešta apie 4 592 naujus COVID-19 atvejus – tai buvo vienos dienos rekordas.

„Be kiekvieno žmogaus agresyvių veiksmų mums nepavyks vėl stabdyti plitimo“, – paskelbė apygardos sveikatos apsaugos direktorė Barbara Ferrer.

Teksase ir Arizonoje, kur užsikrėtimo ir mirties atvejų taip pat sparčiai daugėja, pareigūnai rengdamiesi blogiausiam scenarijui užsakinėja sunkvežimius-šaldytuvus lavonams laikyti.

Vis dėlto kai kurių labiausiai nukentėjusių valstijų lyderiai atsisako įvesti reikalavimą dėvėti kaukes. Jų reikalauja kai kurių miestų merai, bet Džordžijos valstijos gubernatorius respublikonas Brianas Kempas dėl to iškėlė bylą Atlantos miesto vadovui.

Panašių ginčų kilo daugelyje šalies vietų.

2020 07 18 12:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt