antradienis, spalio 20 d.
JAV viceprezidento ir diplomatijos vadovo testų rezultatai – neigiami
BNS

JAV viceprezidentui Mike'ui Pence'ui ir JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį atliktų testų koronavirusinei infekcijai nustatyti rezultatai buvo neigiami.

Ši žinia buvo paskelbta anksčiau penktadienį JAV prezidentui Donaldui Trumpui pripažinus, kad jam ir jo žmonai buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19.

„Kaip yra įprasta jau daug mėnesių, viceprezidentui Pence'ui testai dėl COVID-19 atliekami kiekvieną dieną. Šį rytą viceprezidento Pence'o ir antrosios [šalies] ponios COVID-19 testai buvo neigiami“, – per „Twitter“ parašė atstovas Devinas O'Malley.

„Jaučiuosi fantastiškai“, – M. Pompeo pareiškė jį lydintiems žurnalistams. JAV diplomatijos vadovas tuo metu vyko į Dubrovniko miestą Kroatijoje – paskutinę jo trumpo vizito Europoje stotelę.

M. Pompeo sakė, kad testas jam buvo atliktas praėjus „maždaug prieš 30 minučių“, praėjus kelioms valandoms po žinios, kad D. Trumpui nustatyta COVID-19. Valstybės sekretorius pridūrė, kad šis testas jam buvo jau ketvirtas per pastarąsias pustrečios savaitės.

Diplomatijos vadovas pridūrė, kad neturėjo kontaktų su prezidentu nuo rugsėjo 15 d., kai Vašingtone įvyko ceremonija, per kurią buvo pasirašyta vadinamoji Abraomo sutartis – dokumentas, kuriuo Bahreinas ir Jungtiniai Arabų Emyratai oficialiai pripažino Izraelio valstybę.

„Meldžiamės už prezidentą ir [šalies] pirmąją ponią, kad jie greitai pasveiktų“, – sakė M. Pompeo.

Per savo trumpą viešnagę Adrijos pajūrio kurorte M. Pompeo planuoja susitikti su Kroatijos premjeru Andrejumi Plenkovičiumi ir užsienio reikalų ministru Gordanu Grličiumi-Radmanu.

Anot kroatų pareigūnų, per šias derybas bus susitelkta į Zagrebo planus įsigyti amerikietiškų naikintuvų, taip pat dėl galimybės JAV taikyti bevizį režimą Kroatijos piliečiams.

Baltųjų rūmų šeimininkas penktadienį tviteryje pranešė, kad jis ir pirmoji ponia Melania užsikrėtė koronavirusine infekcija COVID-19.

„Šįvakar @FLOTUS (M. Trump) ir man testais patvirtinta COVID-19. Nedelsdami pradėsime savo karantiną ir sveikimo procesą. Įveiksime tai KARTU!“ – parašė D. Trumpas.

Tačiau ši neeilinė D. Trumpui iškilusi kliūtis iškart nulėmė politines pasekmes iki JAV prezidento rinkimų likus vos 31 dienai.

D. Trumpo varžovas demokratas Joe Bidenas, kuris pagal populiarumą aiškiai pirmauja, per savo kampaniją labai akcentuoja kritiką respublikonų prezidentui dėl jo veiksmų kovojant su koronaviruso pandemija.

D. Trumpas savo ruožtu kliovėsi intensyvia „gyvų“ kampanijos mitingų visoje šalyje darbotvarke. 

Anksti penktadienį Baltieji rūmai atšaukė D. Trumpo kampanijos mitingą rinkimams itin svarbioje Floridos valstijoje. Jis turėjo įvykti vėliau tą pačią dieną.

Taip pat atrodo, kad D. Trumpui teks atšaukti savaitgaliui suplanuotą kelionę į Viskonsiną – kitą svarbią valstiją. Prezidentas planavo daug keliauti ir kitą savaitę, taip pat ir į vakarines valstijas.

Antri televiziniai debatai su J. Bidenu yra suplanuoti spalio 15 dieną.

Prezidento gydytojas Seanas Conley sakė, kad D. Trumpas ir jo žmona „šiuo metu jaučiasi gerai ir planuoja likti namie Baltuosiuose rūmuose, kol sveiks“.

„Tikiuosi, kad prezidentas sveikdamas be trikdžių vykdys savo pareigas“, – pridūrė medikas.

Daugelis pasaulio lyderių pareiškė apgailestaujantys dėl JAV vadovo ligos ir linkėjo D. Trumpui bei M. Trump greitai pasveikti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 02 18:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt