antradienis, rugsėjo 27 d.
JAV žiniasklaida: D. Trumpo administracija gaudavo žurnalistų pokalbių telefonu įrašų
Alfa.lt

Donaldo Trumpo administracija slapta gaudavo dienraščio „The Washington Post“ žurnalistų, rašiusių apie įtariamą Rusijos kišimąsi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus, pokalbių telefonų įrašus, penktadienį pranešė šis laikraštis, sukeldamas susirūpinimą dėl žodžio laisvės.

Pasak „The Washington Post“, Teisingumo departamentas atsiuntė laiškus dviem laikraščio žurnalistams – Ellenai Nakashimai ir Gregui Milleriui – bei buvusiam žurnalistui Adamui Entousui, kuriuose pranešė, kad gaudavo pokalbių darbo, mobiliaisiais ar namų telefonais įrašus „nuo 2017 m. balandžio 15 d. iki 2017 m. liepos 31 dienos“.

„The Washington Post“ laikinasis vykdomasis redaktorius Cameronas Barras pažymėjo, kad laikraščiui „sukėlė didelį nerimą toks valdžios galios panaudojimas siekiant gauti prieigą prie žurnalistų pokalbių“.

„Teisingumo departamentas turėtų nedelsdamas paaiškinti šio kišimosi į savo darbą dirbančių žurnalistų veiklą, kurią gina JAV konstitucijos 1-oji pataisa, priežastis“, – pridūrė jis.

Amerikos piliečių laisvių sąjunga (ACLU) pareiškė, kad Teisingumo departamentas „šnipinėja“ žurnalistus, „tenkindamas administracijos įnorius“.

„To neturėjo nutikti, – tviteryje parašė ACLU. – Kai valdžia šnipinėja žurnalistus ir jų šaltinius, tai kelia pavojų spaudos laisvei.“

Teisingumo departamento atstovas „The Washington Post“ sakė, kad departamentas, vykdydamas prašymus, laikėsi „nustatytų procedūrų“.

Kodėl pokalbių įrašai buvo paimti teisėsaugos, laiškuose nenurodoma.

Tačiau juose nurodyto laikotarpio pabaigoje šie trys žurnalistai parašė straipsnį apie JAV žvalgybą, kuriame teigiama, kad Jeffas Sessionsas, vėliau D. Trumpo kadencijos metu tapęs generaliniu prokuroru, aptarė respublikonų kandidato į prezidentus kampaniją su Rusijos ambasadoriumi.

Jie taip pat parašė straipsnį apie tuometinio prezidento Baracko Obamos pastangas kovoti su Rusijos kišimusi į 2016 metų rinkimus.

JAV žvalgybos agentūros yra padariusius išvadą, kad Rusija įsilaužė į Demokratų nacionalinio komiteto kompiuterius D. Trumpui per rinkimų kampaniją varžantis su demokratų kandidate Hillary Clinton.

D. Trumpas siekė sumenkinti Rusijos vaidmenį DNC laiškų nutekinime – atrodė, kad jis pritaria Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, o ne savo žvalgybos vertinimui dėl to, kas įvyko.

2021 05 08 15:22
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt