trečiadienis, birželio 3 d.
JAV žvalgyba: Rusija ir vėl bando kištis į šalies rinkimus
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

Portalas „The New York Times“ pranešė, kad JAV žvalgybos tarnybos pranešė prezidentui Donaldui Trumpui, kad Rusija vėl bando kištis į šalies prezidento rinkimus, bandant perrinkti jį.

Vienas šaltinis teigė, kad D. Trumpas skundėsi, jog demokratų partijos konkurentai gali panaudoti šią informaciją apie Rusijos palaikymą jam prieš pat rinkimus. Maskva visad neigė besikišusi į 2016 ir 2020 m. JAV prezidento rinkimus.

D. Trumpas taip pat smarkiai sukritikavo dabartinį nacionalinės žvalgybos direktorių Josephą Maguire‘ą, kad jis išvis leido vasario 13 d. suorganizuoti šį susitikimą dėl Rusijos įtakos JAV.

Praėjus savaitei po šio susitikimo, D. Trumpas paskelbė žvalgybos direktoriaus poste pakeisiantis J. Maguire‘ą į prezidentui lojalų dabartinį ambasadorių Vokietijoje Richardą Grenellį, kuris ne vieną kartą yra išreiškęs skepticizmą dėl galimų Rusijos veiksmų išrenkant prezidentą.

JAV prezidentas buvo ypač suerzintas ir dėl to, kad susirinkime dalyvavo demokratas kongresmenas ir aršus D. Trumpo kritikas, vadovavęs jo apkaltos procedūrai Atstovų rūmuose Adamas Schiffas.

Atstovų rūmų saugumo komitete vykusiame susitikime buvo šnekama apie Rusijos planus kištis tiek į demokratų partijos pirminius rinkimus, tiek ir į lapkričio 3 d. vysiančius prezidento rinkimus.

„The New York Times“ pranešė, kad tiek respublikonai, tiek demokratai paprašė žvalgybos darbuotojų pateikti daugiau įrodymų, kad Rusija stengiasi užtikrinti D. Trumpo perrinkimą.

Kremlius penktadienį pranešimus apie Rusijos kišimąsi į 2020 m. JAV prezidento rinkimų kampaniją pavadino paranojišku melu.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, jog tokie kaltinimai „panašūs į įprastus paranojiškus pareiškimus, ir jų, deja, daugės artėjant [JAV] rinkimams“. „Be abejo, jie neturi nieko bendra su tiesa“, – pridūrė atstovas.

2020 02 21 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt