penktadienis, gruodžio 4 d.
Jemenui gresia didžiausias pasaulyje badas per pastaruosius dešimtmečius
Alfa.lt

Karo draskomam Jemenui gresia didžiausias badas, kokį tik matė pasaulis per pastaruosius kelis dešimtmečius, penktadienį perspėjo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

„Jei nebus imtasi neatidėliotinų veiksmų, gali būti prarasta milijonai gyvybių“, – pareiškė A. Guterresas, kalbėdamas apie šalį, kurią jau šeštus metus niokoja karas tarp Irano remiamų husių sukilėlių ir vyriausybės pajėgų.

Jemeno vyriausybę palaiko Saudo Arabijos vadovaujama koalicija, kuriai padeda Vakarų valstybės, įskaitant Jungtines Valstijas.

A. Guterreso įspėjimas – vienas iš daugelio JT perspėjimų apie padėtį Jemene – nuskambėjo pasirodžius pranešimams, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarsto siūlymą paskelbti husius teroristine organizacija.

Toks sprendimas galėtų apsunkinti pastangas pristatyti pagalbą ir dar labiau paaštrinti situaciją Jemene, perspėja humanitarinės pagalbos organizacijos.

Savo pareiškime A. Guterresas tik netiesiogiai užsiminė apie tokią galimybę.

„Raginu visus, turinčius įtakos, skubiai imtis spręsti šiuos klausimus, kad išvengtume katastrofos. Taip pat prašau, kad visi vengtų bet kokių veiksmų, kurie dar labiau pablogintų ir taip sunkią padėtį“, – pažymėjo JT generalinis sekretorius.

Anot jo, bado pavojus yra išaugęs dėl tokių priežasčių kaip smarkiai apkarpytas finansavimas JT koordinuojamai pagalbos programai, Jemeno valiutos nestabilumas ir konflikto šalių keliamos „kliūtys“ humanitarinės pagalbos organizacijoms.

2020 11 21 07:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt