pirmadienis, kovo 1 d.
Jie mokys tėvynę mylėti: Honkongo mokyklose įvestos nacionalinio saugumo pamokos
Alfa.lt

Kinijos valdžia ir toliau griežtina įvykių kontrolę Honkonge – dabar jos dėmesys sutelktas į mokyklas. Šią savaitę Honkongo mokiniams nuo šešerių metų buvo liepta studijuoti naująjį nacionalinio saugumo įstatymą ir tai, kokia veikla jame yra draudžiama.

Naujosios taisyklės taip pat įpareigos mokytojus stebėti vaikų elgesį ir pranešti apie visas paramos demokratiniam judėjimui išraiškas.

Nacionalinio saugumo įstatymas buvo priimtas Honkonge pernai birželį. Pekinas teigė, kad įstatymas reikalingas saugantis demokratiją palaikančių protestų judėjimo Honkonge, į kurį būdavo įtraukiama tūkstančiai vaikų.

Ketvirtadienį Honkongo švietimo departamentas išleido naujas direktyvas ir paskelbė animacinį vaizdo įrašą, kuriame vaikams paaiškino nacionalinio saugumo įstatymą. Pagal šį įstatymą separatizmas, perversmas ir sąmokslas su užsienio valstybių atstovais yra kriminalizuojami ir baudžiami laisvės atėmimo bausme.

Vaizdo įraše pelėdžiukas ir du moksleiviai pasakoja, kad naujasis įstatymas yra skirtas skatinti tolesnę Honkongo plėtrą ir ilgalaikę gerovę. „Mes visi žinome, kad Honkongas yra neatsiejama mūsų šalies dalis", - skiepijama moksleiviams.

Pradinių klasių mokinius mokys nacionalinį himną ir tai, kaip Kinijos liaudies išlaisvinimo armija gina Honkongą.

Nacionalinio saugumo teisės studijos taip pat bus įtrauktos į daugelį kitų dalykų, tokių kaip geografija ir biologija.

Mokyklos privalės užkirsti kelią mokiniams ir mokytojams dainuoti tam tikras protesto dainas, nes pernai būtent tokiu būdu nepatenkintieji Pekino politika užgoždavo Kinijos himną.

Iš mokyklų bibliotekų bus išimtos knygos, kurios vienaip ar kitaip kenkia nacionalinio saugumo įstatymams.

Honkongo mokytojų sąjungos viceprezidentas Ting Fong-Chuckas kritikavo naujas taisykles kaip pernelyg išsamias. „Valdžia nelabai pasitiki mokyklomis, o naujos priemonės sugadins mokytojų ir mokinių santykius“, - interviu „Financial Times“ sakė jis.

2021 02 06 16:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt