ketvirtadienis, vasario 25 d.
JK ir ES ragina sušaukti specialią JT Žmogaus teisių tarybos sesiją dėl Mianmaro
BNS
SCANPIX
Aung San Suu Kyi

Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga pirmadienį paprašė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos surengti specialią sesiją dėl politinės krizės Mianmare.

„JK norėtų informuoti visus kolegas, kad drauge su ES pateikėme prašymą [surengti] specialią sesiją dėl krizės Mianmare padarinių žmogaus teisėms“, – organizaciniame susitikime prieš kitą Tarybos sesiją sakė britų ambasadorius Ženevoje Julianas Braithwaite'as (Džulianas Breitveitas).

Prašymas pateiktas savaitė po to, kai Mianmaro generolai šalyje įvykdė karinį perversmą, sulaikė civilinę lyderę Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či) ir dešimtis kitų jos Nacionalinės demokratijos lygos (NLD) narių, nutraukdami dešimtmetį trukusį dalinį civilinį valdymą šalyje.

Tarptautinė bendrija pasmerkė karinį perversmą Mianmare.

J. Braithwaite'as sakė, kad šiuo raginimu „reaguojama į Mianmare įvestą nepaprastąją padėtį, savavališką demokratiškai išrinktų politikų ir pilietinės visuomenės [atstovų] sulaikymą“, turinčius „didelių padarinių žmogaus teisėms šioje šalyje“.

„Privalome skubiai reaguoti į Mianmaro žmonių padėtį ir ten sparčiai prastėjančią žmogaus teisių padėtį“, – sakė jis.

J. Braithwaite'o teigimu, raginimo surengti specialią sesiją šalininkai netrukus informuos kitas Tarybos nares apie rezoliucijos šiuo klausimu rengimą.

Pasak jo, prašymą remia dar 19 iš 47 Tarybos narių.

Tai iš principo reiškia, kad prašymas sulauks būtinos mažiausiai trečdalio narių paramos ir kad bus sudarytos sąlygos specialiai sesijai prieš kitą eilinę Tarybos sesiją, prasidėsiančią vasario 22 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 08 17:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt