ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
JK: smurtas per protestus Honkonge „kelia didelį nerimą“
tiesa.com
facebook nuotrauka

Smurtas per demokratijos šalininkų protestus Honkonge, kai policijos pareigūnas pašovė kaukėtą demonstrantą, o per kitą incidentą buvo padegtas vyras, kelia „didelį nerimą“, pirmadienį pareiškė Jungtinės Karalystės vyriausybė.

„Šiandienos įvykiai kelia didelį nerimą. Mes rimtai susirūpinę dėl tebesitęsiančio smurto ir eskalacijos tarp protestuotojų ir policijos“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Honkongą, buvusią britų koloniją, kuri Kinijai buvo sugrąžinta 1997 metais, pastaruosius penkis mėnesius krečia protestai. Britų ministro pirmininko Boriso Johnsono biuras anksčiau ragino visas šalis laikytis „rimties ir santūrumo“, ir nurodė, kad jis remia „teisę taikiai protestuoti“.

„Politinis dialogas yra vienintelis kelias į priekį ir mes norime, kad Honkongo valdžia sutartų dėl kelio šiai situacijai išspręsti“, – pridūrė B. Johnsonas.

Protestuotojai, kurie pirmadienį visame mieste pradėjo savo akcijas, siekdami paralyžiuoti šį tarptautinį finansų centrą, į demonstranto pašovimą reagavo siautėjimu traukinių stotyse, barikadomis gatvėse ir parduotuvių siaubimu.

Honkongo pareigūnai pranešė, kad ir pašautas demonstrantas, ir vyras, kuris buvo padegtas, yra ligoninėje kritinės būklės.

2019 11 12 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt