antradienis, rugpjūčio 11 d.
„Johnson&Johnson” kompanijos produktai sukelia vėžį
tiesa.com

72 mln. JAV dolerių – tokio dydžio kompensaciją turės sumokėti kompanija „Johnson&Johnson” nuo kiaušidžių vėžio mirusios moters šeimai.

Tokį sprendimą priėmė JAV Misūrio valstijos prisiekusiųjų teismas, kuris pripažino, kad 62-ejų metų moteris mirtina liga susirgo, nes kelis dešimtmečius naudojo „Johnson&Johnson” produktus “Baby Powder” ir “Shower to Shower”. 

Teigiama, kad Jacqueline Fox talką naudojo ilgiau nei 30 metų, o mirtina liga moteriai buvo diagnozuota prieš trejus metus. Ji mire praėjusių metų spalio mėnesį.

Teismas nusprendė, kad bendrovė privalo J. Fox šeimai atlyginti patirtą žalą sumokant 10 mln. JAV dolerių, kita kompensacijos šeimai dalis – 62 mln. dolerių – įvardinta kaip bausmė kompanijai, kuri žinojo apie tai, kad produktai kenkia sveikatai, tačiau neperspėjo ir neapsaugojo savo klientų.

Būtent taip teigė Fox šeimai teisme atstovavę teisininkai. Jų teigimu, kompanija jau nuo 9-ojo dešimtmečio žino apie vėžį sukeliančius produktus, tačiau nenorėdami mažinti pardavimų ir patirti nuostolių jie melavo ne tik klientams, bet ir priežiūros institucijoms.

„Johnson&Johnson” bendrovės atstovė spaudai visus kaltinimus atmetė. Carol Goodrich teigimu, kompanijos gaminami produktai saugūs naudoti ir tai įrodo ne vienerius metus atliekami moksliniai tyrimai. Atstovė pasinaudodama proga taip pat pareiškė užuojautą mirusios moters šeimai.

Pranešama, kad pastaruoju metu JAV „Johnson&Johnson” iškelta šimtai panašių bylų skirtingose valstijose.

2016 02 24 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt