antradienis, birželio 22 d.
JT įspėja dėl smurto per protestus Irake
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Jungtinių Tautų aukščiausio rango pareigūnė Irake šeštadienį pasmerkė penkias smurto dienas per antivyriausybinius protestus šioje šalyje, kai žuvo beveik 100 ir buvo sužeista dar tūkstančiai žmonių.

„Penkios dienos, kai pranešama apie žuvusiuosius ir sužeistuosius; tai turi liautis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JT generalinio sekretoriaus specialioji atstovė Irake Jeanine Hennis-Plasschaert.

Smurtą ji pavadino „beprasmiu gyvybių praradimu“ ir sakė, kad atsakingi asmenys turi už tai atsakyti.

Valdžia teigia, kad į minias šaudo kažkokie snaiperiai, ir nurodo, kad gyvenamuosiuose rajonuose ieškoma kaltųjų.

Kaip pranešė Irako parlamento Žmogaus teisių komisija, nuo antradienio, kai Bagdade kilo vėliau šalies pietuose išplitę protestai prieš nedarbą ir gyvenimo sąlygas, žuvo 99 žmonės, daugiausia protestuotojai, o dar beveik 4 tūkst. žmonių buvo sužeisti.

Demonstracijos šeštadienį tęsėsi. Saugumo pajėgos išvaikė masinį mitingą Bagdado rytuose, kur protestuotojų pusėn buvo šaudoma ašarinėmis dujomis ir koviniais šoviniais, sakė liudininkai.

Protestuotojai, daugiausia jauni vyrai, tvirtina, kad jų judėjimas nėra susijęs su jokia partija ar religine institucija ir išjuokė politikų pastarojo meto pasiūlymus.

Pietiniame Nasirijos mieste per demonstracijas buvo padegtos šešių skirtingų politinių partijų būstinės. Tūkstančiai demonstrantų buvo susirinkę prie vietos administracijos Divanijoje, kur buvo šaudoma į orą, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Tarnybos beveik visiškai užblokavo interneto ryšį, tad naujausia informacija apie protestų aukas provincijose gaunama lėtai.

Anksčiau šeštadienį Žmogaus teisių komisija pranešė, kad 540 demonstrantų buvo sulaikyta; iš jų beveik 200 tebėra areštuoti.

2019 10 06 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt