penktadienis, rugpjūčio 14 d.
JTO įspėja apie pavojingą visuotinio skiepijimo rodiklio stagnaciją
tiesa.com
Pixabay.com

Beveik 20 mln. vaikų pernai negavo vakcinų, kurios ateityje galėtų išgelbėti jų gyvybę. Šią žinią skelbia Jungtinių Tautų (JT) agentūros, ragindamos didinti pastangas apsaugoti nepilnamečius nuo prevencinių ligų, pavyzdžiui, tymų.

Pirmadienį paskelbtame metiniame pranešime Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir JT Vaikų agentūra (UNICEF) teigė, kad 2018 m. 19,4 mln. vaikų nebuvo „pilnai vakcinuoti“, palyginus su 18,7 mln. 2017 m. ir 18,5 mln. 2016 m.

Pasak PSO, nuo pavojingų infekcinių ligų neskiepytų žmonių pagausėjimas yra susijęs su nelygybe, kariniais konfliktais ir neapdairumu.

„Vakcinos yra viena svarbiausių ligų protrūkių prevencijos ir saugumo pasaulyje užtikrinimo priemonių“, – pareiškime sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis pridūrė, kad dažniausiai neskiepyti lieka neturtingųjų vaikai, skurdžių šalių gyventojų ar marginalizuojamų visuomenės grupių atžalos.

PSO duomenimis, aukštesnius prevencijos rodiklius turi pasiekti vakcinavimas nuo tymų, difterijos, stabligės ir kokliušo. Nuo 2010 m. skiepų skaičius neauga, visuotinio skiepijimo rodiklis sustojo ties 86 proc. skiepytų vaikų pasaulyje riba.

Skiepų skaičiaus sumažėjimas jau turėjo pasekmių. Praėjusiais metais visame pasaulyje buvo pranešta apie 350 tūkst. tymų atvejų. Tai yra dvigubai daugiau nei 2017 m.

Dėl šios ligos išplitimo iš dalies yra kaltinamas vadinamasis „anti-vax“ judėjimas, kurio šalininkai tikina, jog vakcinos sukelia autizmą.

Judėjimas plačiai paplito JAV ir Europoje, todėl sumažino paskiepytų vaikų skaičių. Kai kur, taip pat ir Lietuvoje, plito tymų epidemijos.

2019 07 18 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt