trečiadienis, spalio 20 d.
Jungtinėse Valstijose COVID-19 aukų skaičius viršijo 700 000
BNS
Pixabay

Jungtinėse Valstijose koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius penktadienį viršijo 700 tūkst., rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Šis skaičius apytikriai atitinka sostinės Vašingtono gyventojų skaičių.

Šalyje, kurioje 55,7 proc. gyventojų dabar yra visiškai paskiepyti, mirštamumas nuo COVID-19 tebėra didesnis kaip 1 000 atvejų per dieną, praneša JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

Nors buvo griežtai kritikuojamos dėl ankstyvojo atsako į pandemiją, Jungtinės Valstijos organizavo veiksmingą skiepijimo kampaniją, tačiau reikšminga dalis amerikiečių vis dar atsisako skiepytis.

Pagal COVID-19 aukų skaičių JAV smarkiai lenkia visas kitas šalis, įskaitant Braziliją ir Indiją. Be to, sergamumo rodikliai pastaruoju metu taip pat didėjo, plintant viruso užkrečiamesnei delta atmainai.

Vėliausios pasaulinės koronaviruso bangos pikas fiksuotas rugpjūčio pabaigoje, bet virusas toliau sparčiai plinta, ypač Jungtinėse Valstijose.

JAV tarnybos vakcinavimo kampaniją pradėjo gruodį, o didžiausią intensyvumą ji buvo pasiekusi balandį, kai per dieną kartais būdavo suleidžiama daugiau kaip 4 mln. vakcinos dozių. Dabar skiepijimo tempas yra reikšmingai sulėtėjęs.

Dalis visuomenės yra įtikėjusi plačiai skleidžiama dezinformacija apie koronavirusą, o kaukių dėvėjimas išlieka opus politinis klausimas, skaldantis amerikiečius.

Kai kurie respublikonai gubernatoriai, pavyzdžiui, Teksase ir Floridoje, siekė atmesti privalomą įpareigojimą dėvėti kaukes jų valstijose, argumentuojami, kad asmenų laisvė neturi būti varžoma.

Kita vertus, demokratų dominuojama Kalifornijos valstija penktadienį paskelbė, kad visi mokiniai, kurių amžiaus grupėms jau patvirtinta vakcinavimo tvarka, turės privalomai pasiskiepyti nuo koronaviruso.

Vašingtone šimtai tūkstančių baltų vėliavėlių plazdėjo Nacionalinės alėjos pievelėje netoli Baltųjų rūmų, primindamos visas COVID-19 aukas Jungtinėse Valstijose.

Kaip rodo naujienų agentūros AFP apibendrinti oficialių šaltinių duomenys, nuo 2019 metų gruodžio, kai Kinijoje buvo nustatyti pirmieji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, pasaulyje ši liga jau nusinešė beveik 4,8 mln. žmonių gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 02 08:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt