antradienis, liepos 5 d.
Ką laimi Turkija, padovanodama Lietuvai „Bayraktar“, kuris bus perduotas Ukrainai?
Alfa.lt
Twitter@Lithuanian_MoD
„Bayraktar“ Ukrainai

Visuomenininkas Andrius Tapinas pradėjo akciją, skirtą nupirkti droną „Bayraktar“ Ukrainai. Reikalinga suma buvo surinkta per kelias dienas, tačiau bepiločius orlaivius gaminanti Turkijos bendrovė „Baykar“ pranešė, kad droną „Bayraktar“ padovanos Lietuvai, kuri perduos jį Ukrainai, o surinktą sumą prašė paaukoti kaip humanitarinę pagalbą Ukrainai.

„Arabi21“ ieškojo atsakymų, kodėl Turkijos įmonė, kuri glaudžiai susijusi su vietos valdžia, sugalvojo padovanoti karinį droną Ukrainai.

„Baykar“ kompanijos žingsnis buvo genialus keliais atžvilgiais, iš kurių pirmasis buvo dronų „Bayraktar“, kurie įrodė savo efektyvumą daugelyje mūšių skirtinguose regionuose, reklama. Visas pasaulis – nuo ​​Kinijos ir Japonijos iki Europos ir JAV – kalbėjo apie įmonę ir jos dronus. Jie taip pat gyrė Turkiją už tai, kad ji stojo kartu su Ukraina prieš Rusiją.

Geresnis įvaizdis karo Ukrainoje akivaizdoje

Turkijos ir Ukrainos santykiai aukščiausią lygį pasiekė iki Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, o prasidėjus karui Ankara bandė palaikyti šiuos santykius, neatsisakydama ryšių su Maskva. Yra sudarytos Ankaros ir Kyjivo bendradarbiavimo sutartys, vykdomi bendri projektai įvairiose srityse, ypač gynybos pramonėje. „Baykar“ taip pat planavo atidaryti gamyklą savo dronams gaminti Ukrainoje.

„Baykar“ žingsnis siunčia žinią Ukrainos vyriausybei ir žmonėms, kad bendrovė nori tęsti draugystę ir bendradarbiavimą su Ukraina.

Ukrainos ambasadorius Ankaroje Vasilis Bodnaras apie „Baykar“ atsiliepė teigiamai, sakydamas, kad „tikrą draugą bėdoje pažinsi“.

Geresnis įvaizdis dėl NATO plėtros blokavimo

Turkija atmetė Švedijos ir Suomijos stojimą į NATO dėl jų tariamos paramos teroristinėms organizacijoms, keliančioms grėsmę Turkijos saugumui. Ši pozicija paskatino Vakarų šalis apkaltinti Ankarą trukdant NATO plėtrai ir tarnaujant Maskvai.

Lietuvai bepilotį orlaivį padovanojusi provyriausybinė bendrovė „Baykar“ šiuos kaltinimus paneigė, parodydama, kad ji NATO tarnauja labiau nei dauguma kitų Aljanso narių.

„Baykar“ žingsnis patvirtino mažosioms Europos šalims, tokioms kaip Lietuva, kad Turkijos draugystė yra vertinga ir naudinga.

Tikimasi, kad tokie žingsniai iš dalies pakeis Europos visuomenės nuomonę Ankaros naudai tuo metu, kai Turkija reikalauja, kad Švedija ir Suomija sutiktų su jų reikalavimais, jei nori įstoti į NATO. Turkija taip pat ruošiasi pradėti naują karinę operaciją Sirijos šiaurėje.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 15 11:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt