penktadienis, rugsėjo 25 d.
Kabulą sukrėtė galingas sprogimas, sužeisti mažiausiai 95 žmonės
tiesa.com
facebook nuotrauka

Kabulą trečiadienio rytą sukrėtė galingas užminuoto automobilio sprogimas, po kurio virš miesto pakibo didžiulis dūmų debesis ir išdužo daugybės pastatų langai, pranešė pareigūnai ir liudininkai.

Buvo sužaloti mažiausiai 95 žmonės, daugiausia civiliai, tarp kurių buvo moterų ir vaikų. Jie buvo hospitalizuoti, pranešė Sveikatos ministerijos atstovas Wahidullah Mayaras. Sprogmenų prikimštas automobilis sprogo prie įėjimo į policijos nuovadą vakariniame Kabulo rajone.

Incidentas įvyko apie 9 val. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku, nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi. „Išgirdau didžiulį sprogimą, išdužo visi mano parduotuvės langai – visur skraidė stiklas“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo vienos parduotuvės savininkas Ahmadas Salehas.

„Man sukasi galva ir vis dar nežinau, kas įvyko, bet maždaug 20 parduotuvių, esančių apie kilometro spinduliu nuo sprogimo vietos, langai yra išdužę“, – pridūrė jis. Atsakomybę už ataką prisiėmė Talibanas. Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše taip pat girdėti šūviai.

Apie tai praneša ir liudininkai. Dažna išpuolius Afganistane vykdančių grupuočių taktika yra po mirtininko sprogdinimo surengti ginkluotų užpuolikų ataką. Jungtinių Tautų duomenimis, vien liepos mėnesį Afganistane žuvo daugiau kaip 1 500 civilių, ir tai yra daugiausia žuvusiųjų per vieną mėnesį per pastaruosius dvejus metus.

Pastarosiomis savaitėmis šalyje ir sostinėje suintensyvėjo smurtas, artėjant rugsėjo 28-osios Afganistano prezidento rinkimams ir tebesitęsiant JAV deryboms dėl taikos susitarimo su Talibanu.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Afganistano komandosai šturmavo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kovotojų slėptuvę netoli Kabulo oro uosto, pranešė pareigūnai. Daugiau šios operacijos detalių neskelbiama.

2019 08 07 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt