trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Kaip 5G padeda verslui?
Alfa.lt

5G technologija leidžia efektyviau išnaudoti esamus verslo sprendimus, o būsimiems ar ant pritaikomumo slenksčio stovintiems – greičiau ateiti į mūsų gyvenimus.

Internetą savo veiklai naudojančiam verslui itin svarbu greitis, ryšio sklandumas ir galimybė sujungti  neribotą kiekį klientų, partnerių ir įrenginių į vieną tinklą. 5G gali visa tai suteikti. Naujoji technologija leidžia geriau išnaudoti debesų kompiuterijos sprendimus, transliuoti HD kokybės vaizdo įrašus realiu laiku.

Kelionių, mažmeninės prekybos ir sveikatos sektoriai yra vieni pirmųjų, besinaudojančių 5G privalumais. 

Jų yra nemažai. Pavyzdžiui, Kinijos prekybos centrai naudoja 5G apsipirkimui valdyti – nagrinėdamas pirkėjo maršrutus parduotuvėje, dirbtinis intelektas gali nustatyti, ar klientui reikia personalo pagalbos. Taip pat lentynos su jutikliais gali įspėti vadybininkus, kad prekė jau išparduota ir reikia papildyti jos atsargas.

Sveikatos apsaugoje naudojama daugybė aukštos raiškos vaizdų, kurie dažnai turi būti persiunčiami vieno specialisto kitam. Greitesnis ryšys, toks kaip 5G, leidžia tai daryti lengviau, greičiau ir tiksliau.

Technologija palengvina ir pacientų, kurių duomenis reikia sekti realiu laiku, priežiūrą. Jutikliai gali matuoti ir perduoti širdies ritmo duomenis, temperatūrą, cukraus kiekį kraujyje, taip pat įspėti, jei pacientas nukrito ir neatsikėlė.

5G taip pat naudojamas sujungti skirtingus įrenginius, vadinamajam daiktų internetui. Gamybiniame sektoriuje investicijos į 5G  yra kiek aukštesnės, tačiau palaipsniui gaunama nauda viršija išlaidas. Sujungdami dirbtinį intelektą ir aukštos raiškos vaizdą, gamyklos vadybininkai gali naudoti objektų atpažinimo sistemą ir automatiškai sekti dalių bei įrankių buvimo vietą. Tai gali būti itin naudinga dideliuose angaruose ar sandėliuose.

Prognozuojama, kad 5G išplės automatinių transporto priemonių galimybes. Prijungtos prie 5G ir naudodamos jutiklius bei kameras jos galės judėti greitai ir saugiai. Savivaldės transporto priemonės taip pat galės atlikti ir sudėtingesnius darbus – pavyzdžiui, internetu susijungti su kitais automobiliais ir pervežti didelius svorius.

Analitikos bendrovė „IHS Market“ pernai pristatė apžvalgą, kurioje prognozavo, kad 5G technologija 2035 m. pridės 13 trilijonų JAV dolerių prie pasaulinio BVP.

2020 09 12 16:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt