pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Kaip Italija saugosi nuo teroristų
tiesa.com

Italija baiminasi, kad jau artimiausiu metu gali tapti teroristų taikiniu. Turėdami įvairios informacijos, šalies politikai ėmėsi daugybės prevencinių priemonių, kad užkirstų kelią kruviniems išpuoliams.

Italijos vidaus reikalų ministras Angelino Alfano teigė, kad Italijoje išpuolių nebuvo tik todėl, kad pareigūnai gerai atliko savo darbą: per pastaruosius 1,5 metų šalyje buvo patikrinta net 155 tūkst. įtarimą sukėlusių asmenų, atlikta 2700 kratų, suimtas 531 asmuo, iš viso pradėta virš 800 iki teisminių tyrimų, susijusių su neteisėta veikla, kuri gali pakenkti šalies saugumui; dar 99 asmenys buvo deportuoti, nes ideologiškai rėmė „Islamo valstybę“.

Rugpjūčio mėnesį šalies valžia planuoja imtis dar griežtesniūų priemonių: visiems kriminaliniams nusikaltėliams bus įsakyta laikytis atokia nuo didesnių miestų.

Specialiųjų tarnybų parengtis buvo dar labiau sustiprinta po atakos Nicoje, Prancūzijoje. Šiuo metu turimais duomenimis, per ataką liepos 14-ąją Nicoje žuvo vienas italas, dar penki laikomi dingusiais be žinios. Iš viso minint Bastilijos dieną mieste prie Viduržemio jūros baltą sunkvežimį vairavęs iš Tuniso kilęs vyras pražudė 84 žmones.

2016 07 18 14:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt