ketvirtadienis, liepos 9 d.
Kalėjime su 730 nuteistųjų bausmę atlieka ir meška
tiesa.com
Youtube.com

Viename Kazachstano kalėjime, kartu su kitais 730 nuteistųjų, bausmę atlieka ir rudoji meška, rašo Mirror.co.uk.

Jekaterina, kitaip dar vadinama Katia, už grotų atsidūrė dėl žmonių užpuolimų stovyklavietėje, kurioje esančiame narve ji anksčiau buvo auginama. Kadangi tai įvyko dukart, meška nelaisvėje bus iki gyvenimo galo.

Kostanajaus griežto rėžimo kolonijoje bausmes atlieka sunkūs nusikaltėliai, taip pat žudikai, kuriems laisvė atimta ilgesniam nei 25 metų laikotarpiui.

Tačiau Jekaterina, už grotų patekusi 2004-aisiais, vienintelė kalinė, kuriai paskirta bausmė iki gyvenimo galo, be to, ji vienintelė, kurios kameroje yra plaukiojimui skirtas baseinas.

Į griežto rėžimo įkalinimo įstaigą meškutė pateko būdama septynerių. Tuo metu apylinkėse nebuvo zoologijos sodų, kurie norėtų ją priimti.

Kolonijos vadas Aslanas Medibajevas apie Jekateriną sakė: „Ji draugiška ir nėkiek neagresyvi. Kiti kaliniai ją noriai lanko. Prieš mėnesį ji pabudo iš žiemos miego.“

Jis pridūrė, kad būtent dėl už grotų praleisto laiko meška tapo ramensė ir ne tokia pavojinga.

22 metų amžiaus meška tapo kolonijos simboliu. Jos garbei net pastatyta skulptūra.

„Ji – rami, nepiktybiška. Jai patinka saldūs dalykai, tad kaliniai ją dažnai palepina saldainiais, sausainiais, obuoliais, – pasakojo 43-ejų Igoris Tarakanovas, kalinys. – Žinoma, kad bendravimas su gyvūnu praskaidrina dieną.“

Jekaterina, būdama dar visai mažytė, buvo palikta likimo valiai cirko gyvūnų dresuotojo. Ją priglaudė vienos stovyklavietės darbuotojai. Už grotų meška atsidūrė po to, kai užpuolė mažą, ją maitinusį berniuką ir neblaivų, leteną jai paspausti mėginusį vyrą.

2019 04 12 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt