penktadienis, gruodžio 4 d.
Kanada ir JK pirmąjį Žiniasklaidos laisvės apdovanojimą skyrė baltarusių žurnalistams
BNS

Pirmasis Žiniasklaidos laisvės apdovanojimas, įsteigtas Jungtinės Karalystės ir Kanados vyriausybių, pirmadienį buvo skirtas Baltarusijos žurnalistų sąjungai, pranešė abiejų šalių užsienio reikalų ministerijos.   

Šiuo apdovanojimu siekiama skatinti tarptautines pastangas stiprinti žurnalistų saugumą visame pasaulyje, sakė Kanados užsienio reikalų ministras Francois-Philippe'as Champagne'as (Fransua Filipas Šampanas) ir JK diplomatijos vadovas Dominicas Raabas (Dominikas Rabas). 

Apdovanojimas nepriklausomų Baltarusijos žurnalistų sąjungai buvo skirtas baigiantis antrajai pasaulinei spaudos laisvės konferencijai. Kanados ir Botsvanos organizuota konferencija vyko vaizdo ryšiu.  

Baltarusių žurnalistų sąjunga apdovanota už „atsidavimą žurnalistikos etikai bei principams ir jos atkaklumą bei pasiaukojimą, Baltarusijos žiniasklaidai susiduriant su išaugusiomis tikslinėmis represijomis“, rašoma Kanados vyriausybės išplatintame pareiškime.  

Minske įsikūrusi Baltarusijos žurnalistų sąjunga, turinti 1 300 narių, 2004-aisiais pelnė Europos Parlamento skiriamą prestižinę Andrejaus Sacharovo premiją už minties laisvę.   

„Šiandien žurnalistams Baltarusijoje tenka dirbti taikioje šalyje tiesiogine prasme aidint šūviams, – sakė Baltarusijos žurnalistų sąjungos pirmininkas Andrejus Bastunecas, atsiimdamas apdovanojimą. – Jie yra milicijos smurto aukos ir už savo darbą ilgam laikui siunčiami už grotų.“    

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Milicija per protestus sulaikė tūkstančius demonstrantų, o daugelis jų vėliau pasakojo patyrę pareigūnų smurtą ir kankinimus. Malšinant protestus mažiausiai keturi žmonės žuvo.

Rugsėjo pabaigoje Kanada ir Britanija už represijas prieš protestuotojus paskelbė tikslines sankcijas Minsko režimo pareigūnams, tarp jų autoritariniam šalies lyderiui A. Lukašenkai. 

SCANPIX nuotr.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 17 13:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt