pirmadienis, liepos 13 d.
Kanadą siaubia visa niokojantis gaisras
tiesa.com

Kanadoje paskelbta nepaprastoji padėtis. Milžiniškas, Niujorko miesto dydžio gaisras siaubia ne tik gamtą, tačiau ir aplinkinius miestus. Daugiau nei 88 tūkst. žmonių buvo privesti palikti ugnies nusiaubtą Fort McMurray miestą. Valdžios organai įspėjo, kad iki šeštadienio galo liepsnos išplis dvigubai.

Dėl greitai plintančio gaisro policija ir kariuomenė žemės ir oro transporto pagalba vykdo gyventojų evakuaciją.

Evakuacija prasidėjo antradienį. Gyventojams buvo įsakyta evakuotis, nes gaisras kirto Fort McMurray ribą. Gaisro metu jau sunaikinta apie 1800 pastatų, - skelbė theguardian.com.

„Buvau šokiruotas kai pamačiau gaisro sudegintas mašinas kitoje gatvės pusėje. Mum pasisekė, kad sugebėjome likti gyvi“, - pasakojo evakuacijos konvojuje važiavęs miesto gyventojas Jimas Dunstanas.

Gaisrininkai vis dar stengiasi apsaugoti likusius Fort McMurray namus ir verslus.

Kol kas nežinoma, dėl kokių proežasčių užsiliepsnojo miškai. Albertos miesto laukinių gaisru prevencijos vadovas Chadas Morrisonas mano, jog viskas galėjo atsitikti dėl nuošalioje miško vietoje trenkusio žaibo.

„Tai buvo kažkas panašaus į filmą“, - sakė gyventoja Erica Decker. „Tai atrodo kaip tikra apokalipsė, visur stovi apleistos ir apdegusios mašinos, dangus buvo juodai oranžinis, juk ten vis dar yra gaisre įkalintų žmonių“.

2016 05 07 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt