pirmadienis, kovo 1 d.
Kanadoje nustatytas pirmas užsikrėtimo „braziliškąja“ COVID-19 atmaina atvejis
BNS

Daugiausiai gyventojų turinčio Kanados miesto Toronto sveikatos apsaugos pareigūnai sekmadienį pranešė, kad vienam gyventojui buvo patvirtintas užsikrėtimas nauja pandeminio koronavoruso atmaina, pirmąkart aptikta Brazilijoje.

Tai pirmasis žinomas užsikrėtimo „braziliškąja“ koronaviruso atmaina atvejis Kanadoje.

Pacientas buvo hospitalizuotas, išplatintame pranešime nurodė Toronto visuomenės sveikatos departamentas (TPH).

Minėtas asmuo neseniai sugrįžo iš Brazilijos.

TPH taip pat pranešė didžiausiame šalies mieste nustačiusi pirmąjį užsikrėtimo Pietų Afrikoje aptikta koronaviruso atmaina atvejį. Tačiau ši viruso mutacija jau anksčiau buvo aptikta kitur Kanadoje.

„Mokslininkai ir medicinos profesionalai nerimauja, kad šios padermės yra labiau užkrečiamos negu pirminė atmaina“, – nurodė TPH.

Pasak TPH, gyventojas, kuriam buvo patvirtintas užsikrėtimas „pietų afrikietiškąja“ atmaina, pastaruoju metu nekeliavo ir, kiek žinoma, neturėjo kontaktų su neseniai keliavusiais asmenimis.

„Braziliškoji“ atmaina kaltinama dėl drastiško sergamumo šuolio Brazilijos šiauriniame Manauso mieste. Ši mutacija jau aptikta Europoje, taip pat Kolumbijoje ir Jungtinėse Valstijose.

Toronto sveikatos apsaugos pareigūnai maždaug 3 mln. gyventojų turinčiame mieste jau yra nustatę 27 naujų atmainų atvejus.

Kanadoje, turinčioje daugiau kaip 38 mln. gyventojų, nuo pandemijos pradžios patvirtinta daugiau kaip 800 tūkst. koronavirusinės infekcijos atvejų, daugiau kaip 20 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 08 10:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt