sekmadienis, lapkričio 29 d.
Kanadoje vagys apšvarino vynuogyną
BNS

Kanados Kvebeko provincijoje vagys iš vynuogyno pavogė pusę tonos vynuogių, antradienį pranešė vynuogyno šeimininkas.

Vyno ūkio „Vignoble et Cidrerie Coteau Rougemon“ darbuotojai vagystę pastebėjo tik tuomet, kai atvyko į vynuogyną rinkti paskutinio šio sezono derliaus.

Policijos pareigūnai sakė neturintys jokių konkrečių versijų, tačiau įtaria, kad nusikaltimą įvykdė mėgėjai, o ne profesionalūs vagys.

„Vynmedžiams paruošti reikia pusės metų, juos reikia laistyti, prižiūrėti, ravėti, genėti. Todėl tikrai labai erzina, kai atvykęs skinti vynuogių pamatai, kad jos dingo“, – naujienų agentūrai AFP sakė vynuogyno šeimininkas Michelis Robert'as.

Vagys nuėmė vynmedžius gaubusius tinklus ir švariai nurinko „Vidal blanc“ veislės vynuoges. Jų užtektų pagaminti daugiau nei 300 butelių baltojo vyno, kurio vertė siekia 5 tūkst. Kanados dolerių (3,2 tūkst. eurų).

Kvebeko provincijos policijos atstovė Valerie Beauchamp pareiškė, kad vagys atvažiavo visureigiu su priekaba ir susirinko vynuoges į juodus šiukšlėms skirtus maišus. Jie nurinko visą vynmedžių eilę, nulaužė kelias šakeles, kelis maišus paliko nusikaltimo vietoje.

Pasak policijos atstovės, įtariama, kad nusikaltimą įvykdė asmuo, ketinęs gaminti vyną savo garaže arba rūsyje, ir žinojęs apie tą atokiai esantį vynuogyną.

Miškingoje Kvebeko vietovėje už 50 km į rytus nuo Monrealio esantis vynuogynas pasiūlė penkių vyno dėžių premiją už informaciją, kuri padėtų surasti dingusias vynuoges. Tačiau šeimininkas sako turintis mažai vilties, kad tai pavyks.

Pastaraisiais metais Kvebeke ilgapirščiai yra pavogę bičių avilių ir klevų sirupo, vertinamo milijonais dolerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 28 09:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt