ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Karo nusikaltimais kaltinamas Kosovo prezidentas atsistatydina
BNS

Kosovo prezidentas Hashimas Thaci, kuris per 10-ąjį dešimtmetį vykusį karą už nepriklausomybę nuo Serbijos vadovavo partizanams, ketvirtadienį atsistatydino, siekdamas apsiginti Hagoje įsikūrusiame specialiajame teisme nuo kaltinimų nusikaltimais žmonijai ir karo nusikaltimais.

H. Thaci pranešė apie savo atsistatydinimą per spaudos konferenciją, vykusią ketvirtadienį Prištinoje. Jis pareiškė žengiąs tokį žingsnį siekdamas „apsaugoti Kosovo prezidento institucijos vientisumą“.

„Jokiomis aplinkybėmis neleisiu sau stoti prieš teismą kaip Kosovo Respublikos prezidentui. Taigi, siekdamas apsaugoti prezidento institucijos ir šalies vientisumą, taip pat piliečių orumą, atsistatydinu iš Kosovo Respublikos prezidento pareigų“, – nurodė H. Thaci.

Kaltinimus H. Thaci pareiškė tarptautinis teismas, nagrinėjantis įtariamus buvusių Kosovo etninių albanų sukilėlių lyderių nusikaltimus.

Hagoje dirbančio prokuroro atstovas naujienų agentūrai AP atsisakė komentuoti H. Thaci sprendimą.

H. Thaci tvirtina nepadaręs jokių nusikaltimų per karą, kurį dauguma žmonių Kosove laiko „teisinga“ kova už nepriklausomybę nuo Serbijos priespaudos.

„Tai nelengvos akimirkos man ir mano šeimai, taip pat tiems, kurie pastaruosius tris mūsų kovos už laisvę, nepriklausomybę ir valstybės kūrimą dešimtmečius rėmė mane ir tikėjo manimi“, – pridūrė H. Thaci.

Birželio mėnesį prokurorai pateikė jam 10 kaltinimų, įskaitant kaltinimus nužudymu, priverstiniu žmonių dingimu, persekiojimu ir kankinimu.

H. Thaci nesakė, kokie konkrečiai kaltinimai buvo patvirtinti, o prokurorai komentuoti atsisakė.

Su Europos Sąjungos parama 2015 m. įkurtas Kosovo specialusis tribunolas vadovaujasi Kosovo įstatymais, bet yra įsikūręs Hagoje, kad liudininkai būtų apsaugoti nuo bauginimo visuomenėje, kur politiškai vis dar dominuoja daug buvusių sukilėlių vadų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 05 17:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt