trečiadienis, spalio 21 d.
Karštas lenkų žurnalisto reportažas iš Kijevo
tiesa.com

Lenkų žurnalistas apsilankė neramumų kamuojamame Kijeve. Bartłomiejus Maślankiewiczius parengė reportažą Lenkijos „Republika“ televizijai ir pademonstravo neeilinę drąsą. Reportažas plinta socialiniuose tinkluose žaibišku greičiu.

 Žurnalistas su operatoriumi atsidūrė įvykių centre, kai protestuotojai susirėmė su milicininkais. Prasidėjo šturmas. Milicininkai vijo protestuotojus, kurie gana sunkiai užleidžia savo pozicijas arba atsitraukę ir vėl grįžta. Reportaže matyti, kad žurnalistas iš pradžių su ukrainiečių protestuotojais eina link „Berkut“ dalinio vyrų, kurie taip pat artėja jų link.

B. Maślankiewiczius pakalbina vieną aktyvistą, kuris pataria nesiirti į priekines linijas, nes šis be galvos apsaugos. Be to ukrainiečiai sako, kad peržengus tam tikrą ribą, pradeda šaudyti snaiperis. Jis jau nukovė kelis protestuotojus. Tačiau lenkų televizijos žurnalisto tai neįbaugina.

Jis trumpam užsidengė veidą specialia kauke, kuri gelbėja, kai milicija panaudojo ašarines dujas. Tačiau neilgam, nes ši trukdo dirbti darbą ir sklandžiai kalbėti.

Prasidėjus šturmui operatorius su žurnalistu atsidūrė skirtingose vietose. Žurnalistas iš įvykio vietos pasakojo, kaip iki kraujo mušami žmonės ir sakė operatoriui, kokius vaizdus būtina užfiksuoti. Kai baigėsi akmenų kruša, kurie skriejo ir iš protestuotojų pusės, ir iš pareigūnų rankų, jis patraukė tiesiai prie pastarųjų.

Milicininkų B. Maślankiewiczius tiesiai paklausė: „Ką tu darai? Ką darai? Juk tu ukrainietis“. Milicininkas atsitraukdamas kartojo „Ne, ne“, tačiau jėgos prieš žurnalistą nepanaudojo.

Repotažą žiūrėkite čia:

2014 01 23 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt