šeštadienis, spalio 1 d.
Karybos ekspertai: išaiškėjo, ką Kremlius nori padovanoti V. Putinui jubiliejaus proga
Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ „Visuomenės informacinio saugumo agentūra“
Alfa.lt
Vladimiras Putinas

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 08 31

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad JAV perdavė papildomų ginklų Ukrainai kontrpuolimui pietuose. Apie tai neva informavo aukšto rango JAV pareigūnas X. Ir toliau skelbiama informacija apie tariamą plataus masto kontrpuolimą, kartojamos ankstesnės šios savaitės žinutės apie išlaisvintus keturis kaimus bei sunaikintus Antonovskio, Novochovskio ir kitus tiltus bei geležinkelio linijas, tuo būdu atkertant Rusijos armiją nuo tiekimo grandinių iš Krymo.

Tuo tarpu Kremlius skalambija apie nepavykusį Ukrainos kontrpuolimą, kurio metu neva nukauta daugiau kaip 1 200 Ukrainos karių, sunaikinti 48 tankai, 46 pėstininkų kovos mašinos, likviduoti 40 samdinių iš užsienio. Popierinis generolas Konašenkovas giriasi, kad „nenugalimoji“ ne mažiau sėkmingai atakavo kitomis kryptimis. Iš viso nuo „specoperacijos pradžios“ esą jau sunaikinti 4 539 tankai ir šarvuočiai, vardinami kiti Ukrainos nuostoliai, skaičius generuojant atsitiktine tvarka. Kremliaus genštabo pusgalvių skiedalas yra parašytas „iš lempos“, nes Ukraina niekada neturėjo tokių kiekių tankų, sraigtasparnių ir artilerijos. Apie Ukrainos kontrpuolimo metu patirtas karių aukas nėra ką kalbėti, nes „grandiozinio kontrpuolimo“ nebuvo.

Beje, kažkodėl apie sunaikintus medinius HIMARS maketus, Rusijos karo nusikaltimų štabas nepranešė.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Dmytro Kuleba pareiškė, kad derybos su Rusija įmanomos tik tokiu atveju, jei Kremlius atsisakys ultimatumo dėl visiškos Ukrainos kapituliacijos. „Kyjivas laikosi kitokios pozicijos – jis nori dialogo, kurio metu būtų rasti abiem pusėms priimtini sprendimai ir gerbiamas mūsų šalies suverenitetas bei teritorinis vientisumas“.

Vertiname, kad Kulebos žodžius Kremlius interpretuos kaip Kyjivo svarstymą apie tam tikrų kompromisų galimybes. Mordorui, mūsų manymu, reikėtų siųsti labai aiškias, ultimatyvias žinutes, nes kitokias jis supranta kaip silpnumo išraišką.

Rusijos naftos pardavimai į Azijos šalis rekordiškai sumažėjo ir mums tai kelia nuotaiką. Kremliaus srautai į Aziją sumažėjo iki 1,59 mln. barelių per dieną, kai tuo tarpu prieš savaitę pardavimai siekė 3,62 mln. barelių per dieną.

Rusija ruošiasi uždaryti „Nord Stream 1“ dujotiekį, o Europa visiškai atsisakyti rusiškų dujų. Prancūzija pranešė, kad vakar Rusija jai visiškai sustabdė dujų tiekimą. Ši žiema visiems mums bus išbandymo laikotarpis. Lietuvoje greičiausiai neišvengsime klykiančiųjų prie Seimo dėl išaugusių kainų ir komunalinių mokesčių. Tačiau labai svarbu, kad šaltuoju metu atsilaikytų didžiosios Europos šalys, tokios, kaip Vokietija, Prancūzija.

Teigiama, kad konkurencija dėl alternatyvų rusiškam kurui yra didelė; dujų kaina sumažėjo iki 259 eurų už megavatvalandę, tačiau ji vis dar daugiau nei penkis kartus didesnė nei pernai.

Vokietija praneša, kad yra pasiruošusi dujų tiekimo nutraukimui. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad dujų atsargos sukauptos greičiau nei tikėtasi. Vokietija paleido užkonservuotas anglimi kūrenamas elektrines, pradėjo taupyti elektros energiją.

Tuo tarpu Prancūzija ketina nutiesti dujotiekį iš Ispanijos į Vidurio Europą. Prancūzija labai pasikliauja savo branduoline energija, todėl nepatikliai žiūrėjo į gamtinių dujų vamzdyną „MidCat“, kuris buvo uždarytas 2017 m. Ispanišką dujotiekį „MidCat“ ketinama „paleisti“ iš naujo, jis turėtų kompensuoti 10 % rusiškų dujų.

Volodymyras Zelenskis susitiko su TATENA komanda ir aptarė situaciją Zaporižės AE. „Norime, kad TATENA misija <...> pasiektų elektrinę ir padarytų viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta branduolinės katastrofos pavojaus“, – sakė Zelenskis. TATENA atstovai į branduolinę jėgainę nusprendė vykti automobiliais.

Neramūs signalai iš pasienio: praėjusią parą VSAT pareigūnai prie sienos su Baltarusija apgręžė 92 migrantus. Šeštadienį Lietuvos pasieniečiai apgręžė 125 migrantus. Anksčiau prognozavome, kad artėjant šaltam metų periodui, Maskva per Baltarusijos diktatorių gali imti didinti spaudimą migrantais. Išaugusios kuro ir elektros energijos kainos, maisto trūkumo Afrikoje ir Azijoje link Europos genami migrantai, Kremliaus agentėlių ardomoji veikla, auganti infliacija ir nedaro lygis yra veiksniai, kurių gniuždantį poveikį Vakarams yra numačiusi teroristinė Rusija.

Operacinis lygmuo

Rusija stiprina karinius pajėgumus prie Dnipro upės ir mėgina atstatyti logistikos grandines, tiesia pontoninius tiltus, o ukrainiečių jungtinės pajėgos trukdo jiems tą padaryti.

Mūsų manymu, ukrainiečiams gali pavykti išmušti driskius iš Chersono srities, ypač derinant reguliarių pajėgų ir partizanų veiksmus, tačiau kaip greitai tai įvyks, sunku numatyti. Kremlius Chersono taip lengvai neatiduos, nes toks posūkis gali reikšti labai greitą Putino chuntos pabaigą. Nebent, tą padarys sąmoningai, keisdami Putiną kitu putinu.

Kremliaus prioritetas iki rudens – visiška Luhansko ir Donecko sričių okupacija. Artėja Putlerio jubiliejus, ir spalio 7 dienai reikalinga apčiuopiama pergalė.

Taktinis lygmuo

Driskių armija deda visas pastangas, kad išeitų iki Donecko srities administracinės ribos.

Apšaudytas Charkivas, du žmonės sužeisti.

Nikopolis ir Nikopolio rajonas buvo apšaudytas raketomis „Grad“. Rusų teroristai apgadino 12 daugiaaukščių pastatų, parduotuves, vaistines, vaikų sporto mokyklą.

Vyksta intensyvūs mūšiai Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis.

Po intensyvios įvairių tipų artilerijos ugnies, driskiai pradėjo aršų puolimą Bachmuto kryptimi.

Šiuo metu vyksta mūšis dėl Kodemos gyvenvietės kontrolės.

Avdijivkos rajonas apšaudomas iš minosvaidžių, tankų, pabūklų ir raketinės artilerijos.

Artilerija ir raketomis apšaudytas ir Slovjansko rajonas. Rusų aviacija smogė netoli Vernopolio.

Kramatorskas apšaudytas iš minosvaidžių, tankų, pabūklų ir raketinės artilerijos. Čia taip pat ore buvo aktyvi rusų aviacija, atakavę vietoves netoli Sporno ir Ivano Darjivkos.

Rusijos teroristai vis drąsiau jaučiasi ore, kas rodo, kad yra problemų su priešlėktuvine gynyba ir karinėmis oro pajėgomis.

Nuo invazijos pradžios Ukrainai suteikta parama viršija 17,5 mlrd. JAV dolerių.

Šiandien prieš 29 metus paskutinis okupanto batas paliko Lietuvos žemę.

Ta proga numirė Michailas Gorbačiovas, niekšas, davęs įsakymą pradėti Sausio – 13-osios žudynes Vilniuje.

????????????????????????????????????????

Kremliui visgi, atrodo, pavyko informacinė operacija „grandiozinis kontrpuolimas Ukrainos pietuose“.

Žiniasklaida „įsikibusi“ temos daro meškos paslaugą Kremliui, kuris tuo kaip mat pasinaudojo. Nes jei „grandiozinis kontrpuolimas“ nepavyko arba pavyko užimti pora kaimų su trimis ten likusiomis bobutėmis, vadinasi, Ukraina patyrė pralaimėjimą. Štai tokiu momentu Kremlius ir pasinaudojo, paskelbdamas apie milžiniškas ukrainiečių aukas ir technikos praradimus.

Tokios informacinės operacijos pavojingos ne tik tuo, kad maskuoja tikruosius tikslus ir nukreipia dėmesį nuo realių veiksmų ant žemės. Dezinformacija daro didelę psichologinę ir moralinę žalą kariams, Ukrainos kovą remiančioms Vakarų visuomenėms ir politikams, nes emocijų veikiami žmonės susidaro iškreiptą karo veiksmų eigos vaizdą ir yra linkę priimti klaidingus sprendimus. Emocinis – psichologinis poveikis, nusivylimo smūgis yra tokios priešo informacinės operacijos tikslas, ypač suderinus tariamo „grandiozinio puolimo pietuose“ tariamą nesėkmę su realiu driskių puolimų Ukrainos rytuose.

2022 08 31 18:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt